Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1373 miejsce

Grażyna Torbicka odchodzi z TVP

Jedna z najbardziej cenionych i popularnych dziennikarek Telewizji Polskiej, Grażyna Torbicka, kończy współpracę z Telewizją Polską.

Grażyna Torbicka podczas Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym w 2015 roku. / Fot. Krzysztof KrzakGrażyna Torbicka jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Po studiach zdecydowała się jednak na kontynuowanie tradycji rodzinnych (jej matką jest znakomita spikerka TVP Krystyna Loska) i podjęła współpracę z telewizją. Debiutowała w 1983 roku w programie "Sportowa niedziela" u boku Włodzimierza Szaranowicza. Początkowo pracowała w dziale literackim Teatru Telewizji, a później przeszła do TVP 2 jako prezenterka. W 1985 roku po raz pierwszy poprowadziła jako konferansjerka Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie zadebiutowała jako konferansjerka. Od 1996 roku jest autorką i prowadzącą program "Kocham Kino", w którym prezentuje najważniejsze wydarzenia w świecie filmu i regularnie prezentuje najbardziej wartościowe produkcje filmowe.

To właśnie na Facebookowym profilu tego programu 29 marca 2016 roku Grażyna Torbicka zamieściła wpis, w którym czytamy: "Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment by spojrzeć na świat z innej perspektywy.
Przez 20 lat realizując, wraz z moim zespołem, magazyn filmowy Kocham Kino gościliśmy w naszym programie wspaniałych twórców i ich dzieła, starając się obiektywnie prezentować wszystkie trendy i osiągnięcia polskiego i światowego kina. (...) Dziękuję, że byliście z nami, dziękuję za wszystkie sugestie i inspiracje. Sztuka filmowa to moja pasja, której nie porzucam. Telewizja Polska - Program 2 to miejsce, w którym rozwijała się moja droga zawodowa. Zostawiam tam znaczną część mojego dorobku twórczego i mojego życia, dlatego nie wykluczam w przyszłości współpracy z TVP w obszarach, w których będę mogła wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w propagowaniu sztuki i kultury"
.

Grażyna Torbicka zaprosiła także na kolejny, 10. już Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, którego jest twórcą i dyrektorem artystycznym, a który odbędzie się w tym roku w dniach 30 lipca - 7 sierpnia w Kazimierzu Dolnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Lemingi nie potrafią zrozumieć, że nie wszystkie decyzje zawodowe są zależne od opcji politycznej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybitnie postacie odchodzą, a zostają Ci co są 'wygoni" i którymi można kierować.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czasu takie że nie ma już etatów od studiów do śmierci. Panią Torbicką bardzo lubię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż....ta telewizja coraz bardziej nie do oglądania się robi..ludzie odchodzą.Wybitne postacie- życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.