Facebook Google+ Twitter

Grecja: bezprecedensowa krytyka MFW

Grecy wpadli we wściekłość. Prywatyzacja lukratywnych gałęzi gospodarki, redukcja wydatków na oświatę, ograniczenie roli związków zawodowych. Takie zadania przed greckim rządem postawiły międzynarodowe instytucje finansowe.

Grecja w zasadzie przeprowadza reformy zgodnie z planem, ale najtrudniejsze jest jeszcze przed tym krajem - stwierdzili audytorzy z Unii Europejskiej, MFW i Europejskiego Banku Centralnego po zakończeniu wizyty w Atenach

Ateny uzyskały 15 mld euro, ale musiały wysłuchać gorzkiej lekcji. Akceleracja prywatyzacji, szybsze wprowadzanie "kluczowych" reform oraz okiełznanie społeczeństwa obywatelskiego są warunkiem dalszej współpracy z MFW. Grecy nie mają wyjścia. Żeby ratować się przed bankructwem podpisali zapis o wyprzedaży majątku państwowego na kwotę 50 miliardów euro. Tak ostre warunki kredytowe skrytykowała prawosławna cerkiew. Biskupi porównali je do kolonizacji.

- To jest nie do zaakceptowania. Nie prosiliśmy nikogo, aby mieszał się w nasze wewnętrzne sprawy - powiedział rzecznik rządu w Atenach, George Petalotis. W oświadczeniu rządu po wizycie audytorów napisał: "Jedyne nakazy, jakie jesteśmy w stanie przyjąć, to od narodu. Mamy swoje potrzeby, ale i istnieją jakieś granice. I w tej chwili nie zamierzamy z nikim negocjować z kimkolwiek, poza naszym własnym narodem".


Yahoonews
AFP
Mocne słowa Cerkwi: kryzys to przykrywka do rozciągnięcia kontroli

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

ss
  • ss
  • 07.10.2011 01:26

!
WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

Komentarz został ukrytyrozwiń
donek
  • donek
  • 29.03.2011 08:10

nie darmo Norwegia trzyma się z dala od tego bagna

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 24.02.2011 08:20

Polska i inne kraje zagrożone unijnym "dobrobytem" powinny wystąpić z tej bandyckiej organizacji i założyć unię krajów niezaangażowanych bez żadnych zobowiązań.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oyster
  • Oyster
  • 15.02.2011 13:30

wreszcie mądre slowa powiedział!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.