Facebook Google+ Twitter

Grecja: Chrześcijanie powinni bronić krzyży w szkołach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-13 11:46

Grecki Kościół prawosławny wezwał europejskich chrześcijan do solidarnego sprzeciwu wobec wyroku Trybunału w Strasburgu, dotyczącego krzyży w szkołach.

Sędziowie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu uznali, że krucyfiksy w salach szkolnych naruszają wolność religijną dziecka i prawo rodziców do wychowania go w dowolnym światopoglądzie.

Grecki Kościół prawosławny obawia się, że wyrok, dotyczący włoskich szkół, może stać się w Europie precedensem. Duchowni zwołali w tej sprawie specjalny synod, który w przyszłym tygodniu ma opracować plan działania. Greccy biskupi zwracają uwagę, że po decyzji trybunału w Strasburgu, młodzi ludzie nie będą mieli w szkołach żadnych wartościowych symboli.

Niektóre greckie organizacje praw człowieka domagają się usunięcia z miejsc publicznych symboli religijnych. Ostatnio jedna z nich zażądała usunięcia z greckich sądów obrazów, przedstawiających Chrystusa, które wiszą nad ławą sędziowską. Domaga się też, by z treści przysięgi, składanej w sądzie, usunąć przyrzeczenie na Ewangelię.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.