Facebook Google+ Twitter

Grecja liczy na pomoc w przyszłości

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-17 21:55

Grecja, która mimo problemów gospodarczych nie prosiła do tej pory o pomoc, liczy jednak na europejskie wsparcie w przyszłości. Tak mówił w Brukseli premier tego kraju Jeorjos Papandreu po spotkaniu z szefem Komisji Europejskiej Jose Barroso.

Ewentualna pomoc dla Grecji jest jednym z głównych tematów w Brukseli w ostatnich dniach. Unijni ministrowie finansów na jednym ze spotkań ustalili, że władze w Atenach będą mogły liczyć na dwustronne pożyczki krajów strefy euro, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ostateczną decyzję w tej sprawie powinni jeszcze podjąć europejscy przywódcy.

Premier Papandreu podkreślał, że teoretycznie Grecja mogłaby się zwrócić o pomoc także do Międzynarodowego Funduszu Walutowego, ale wolałaby europejskie wsparcie. W odpowiedzi usłyszał, że Bruksela jest gotowa nadzorować ewentualną skoordynowaną pomoc krajów strefy euro. Wśród większości państw członkowskich panuje jednak przekonanie, że pomoc finansowa nie jest na razie potrzebna, bo władze w Atenach realizują rygorystyczny plan oszczędnościowy i przeprowadzają reformy, co ma pomóc w ustabilizowaniu sytuacji. Ogłaszanie gotowości do udzielenia europejskiego wsparcia jest bardziej odczytywane jako sygnał, który ma uspokoić rynki finansowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.