Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17366 miejsce

Grecja: policja tłumi strajk gazem łzawiącym

Policja użyła gazu łzawiącego przeciwko kierowcom cystern, którzy strajkowali pod ministerstwem transportu w Atenach. Strajk tej grupy zawodowej uderza w turystykę i przemysł Grecji. Rząd pilnym rozporządzeniem nakazuje kierowcom powrót do pracy.

Flaga Grecji. / Fot. cs:User:-xfi-Podczas manifestacji doszło do szapraniny z policją. 500 osobowy tłum strajkował pod ministerstwem transportu. Incydent szybko się zakończył - informuje portal wirtualnapolska.pl

Znaczna część stacji beznynowych w Grecji jest wciąż nieczynna. Unieruchomienie niektórych fabryk i braki w zaopatrzeniu w żywności w niektórych częsciach kraju spowodowane są właśnie tym strajkiem.

Wydane przez rząd rozporządzenie mówi o pociągnięciu do odpowiedzialności karnej kierowców, jeśli nie wrócą do pracy. Kierowcy nie mają zamiaru sprzeciwiać się rozporządzeniu o mobilizacji obywatelskiej, ale ostrzegają, że będą kontynuowali protest w innych formach.

- Przyszliśmy tu, by rozmawiać z ministrem transportu i oto jak nas traktują. Jesteśmy ludźmi pracy i żądamy rozwiązania naszych problemów - przekonuje szef związku zawodowego kierowców Jeorjos Tsortsatos.

Protest przewoźników spowodowany jest projektem ustawy, która zakłada liberalizację zasad przyznawania licencji na świadczenie usług. Jest to jednak częścią cięć oszczędnościowych, na które zgodziła się Grecja, aby zabiegać o kredyt z UE i MFW dla ratowania swojej gospodarki, która pogrążona jest w kryzysie.

Rząd, aby uniknąć bankructwa kraju znajdującego się w kryzysie zadłużenia publicznego, zgodził się na wprowadzenie najbardziej drastycznych metod oszczędnościowych w historii kraju. Od wielu miesięcy działania te są negowane przez różne grupy zawodowe Greków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.