Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20412 miejsce

Grecja zakończyła budowę ogrodzenia na granicy z Turcją

Po niespełna rocznych pracach, Grecja ukończyła budowę ogrodzenia na granicy z Turcją. Ma ono powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów do państw Unii Europejskiej.

 / Fot. PAP/EPAWysoki na prawie cztery metry płot, zakończony drutem kolczastym, stanął na ponad 12-kilometrowym oddcinku grecko-tureckiej granicy, przebiegającym po lądzie. Z kolei na rzece Evros, która wyznacza znaczną część granicy pomiędzy Grecją i Turcją postawiono 26 specjalnych zapór wodnych. Całe przedsięwzięcie kosztowało grecki budżet ponad 3 mln euro. O ukończeniu prac poinformowała Ateńska Agencja Informacyjna.

Zabiegi władz w Atenach mają na celu zatrzymanie napływu fali nielegalnych emigrantów, nie tylko do samej Grecji, ale i do pozostałych krajów Unii Europejskiej. Według różnych szacunków, od 80 do 90 proc. wszystkich nieproszonych gości z zagranicy, którzy pojawiają się w Unii Europejskiej, przekracza granicę Wspólnoty właśnie w Grecji. Tylko w ubiegłym roku greckie służby zatrzymały ok. 100 tys. osób próbujących przedostać się na terytorium UE.

Blisko 200-kilometrowa granica grecko-turecka jest solą w oku urzędników z Brukseli. Już w listopadzie 2011 roku pojawili się na niej funkcjonariusze unijnej agencji Frontex, odpowiedzialnej za ochronę i monitoring wspólnotowych granic. Od tamtej pory kolegom z Grecji pomagają strażnicy graniczni z 26 krajów UE.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

To nie mur,tylko ogrodzenie,niewielu zatrzyma,chociaż nieco utrudni piesze wyprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tadeuszu, 12 km ogrodzenia nikogo nie powstrzyma przed przekroczeniem granicy. Turcja to nie Strefa Gazy, z której można zrobić getto. Jeśli imigranci nie przedostaną się do Grecji, to spróbują szczęścia gdzieś indziej... W Bułgarii, Rumunii, może w Bieszczadach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikozja miała być ostatnim "murem".
A teraz ukończono "nowy" i to "w ramach NATO"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od kiedy Izrael wybudował mur oddzielający od Palestyny, bardzo spadła ilość ataków samobójczych. Budowa muru to czasem ostateczność i jedyne wyjście. Turcja chyba jeszcze nie dojrzała do Europy. Wiele musi się zmienić w mentalności muzułmanów. Czy to w ogóle możliwe?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tym sposobem Polonezköy został odcięty od macierzy.
Bardzo interesujący mur, zupełnie jak u Kaczmarskiego. Może by go podciągnąć do tego w Gazie albo do Wielkiego Muru. A może to mur Wielkiego Brata?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na szczęście pomysł z Turcją w UE przeszedł już do historii. Tylko nam brakowało otwartej granicy z państwem islamskim...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak sie, boja, napływu ludności to niech wybuduja, chiński mur . Unia europejska chce sie, rozrastać ale granice sa, zamknięte , na jakich warunkach działa ten rozrost , ? wykorzystaniu taniej siły roboczej , i to nawet z samych Chin .!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Turcja aspiruje do Unii Europejskiej , prowadzone są rozmowy akcesyjne . Dlaczego nie pilnują swoich granic ? Grecy stawiają płoty , a imigranci przeprawiają się przez morze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze coś. Oczywiście lepsze by było coś w rodzaju stalowych zapór wysokich na kilka pięter, ale może one też się z czasem pojawią...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale to raczej prowizoryczne rozwiązanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.