Facebook Google+ Twitter

Grecja zbankrutuje we wrześniu? MFW ma dość. Nie chce pomagać

Grecja dla Unii Europejskiej od dawna jest na pozycji straconej. Wiadomo, że w każdej chwili może wyjść ze strefy euro i z UE. Zadłużona niemiłosiernie - stała się bankrutem. Ale wciąż jest w reanimacji.

Od miesięcy Unia robi wszystko, by Grecję reanimować i utrzymać przy życiu. Na spłatę jej niefrasobliwej polityki ekonomicznej składają się podatnicy krajów unijnych, banki europejskie i instytucje międzynarodowe. Wielomiliardowe zastrzyki finansowe dotąd nic nie pomogły. Państwo nadal stacza się w przepaść.

Teraz Międzynarodowy Fundusz Walutowy poinformował UE, że nie chce i nie będzie dalej brał udziału w finansowaniu pomocy dla zagrożonej bankructwem Grecji. Taką informację przekazał niemiecki tygodnik "Der Spiegel", na który powołuje się serwis biznes.gazetaprawna.pl.

Grecy, po drugich wyborach parlamentarnych i utworzeniu kolejnego rządu, mimo wszystko nie wierzą, że nowy rząd zapobiegnie bankructwu państwa. A tymczasem "Der Spiegel" pisze, iż "cierpliwość MFW do Grecji, wyczerpuje się". Tygodnik niemiecki prognozuje, że wskutek wycofania się MFW z dalszego wspierania Aten, kraj legendarnej Hellady może zbankrutować już we wrześniu 2012 roku.

Obecnie – według niemieckiego "Spiegela" – pracuje misja "trojki": ekspertów Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i MFW. Badają głównie jak Grecja wywiązuje się ze swoich zobowiązań i reform. Zbadali i wiedzą już jedno: "Rząd w Atenach nie zdoła ograniczyć poziomu zadłużenia kraju do 120 proc. PKB do 2020 r., tak jak uzgodniono".

Tygodnik dodaje, że gdyby Grecja dostała więcej czasu na wykonanie programu reform i oszczędności, to koszty wierzycieli wzrosną o dodatkowe 50 mld euro. Niestety, niewiele rządów państw strefy euro kwapi się do tego, żeby wziąć na barki podatników kolejne ciężary, związane z programem ratowania Grecji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

gość
  • gość
  • 24.07.2012 22:48

wszędzie teraz o tym trąbią, a ciekawe ile jeszcze ten kryzys potrwa. w końcu ktoś na nim zarabia.żeby się odciąć od tego zaczęłam inwestować w fundusze noble i sytuacja w kraju aż tak mnie nie martwi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jasiu
  • Jasiu
  • 24.07.2012 00:42

Cybruch, nastepnym razem napisz coś w sobotę lub niedzielę. Nie walcz o punkty, walcz o czytelnika. Rozumiem, że musisz kopiować bo na własne przemyslnia cie nie stac. Ale postaraj sie zachować minimum przyzwoitosci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.