Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4951 miejsce

Grecki nagrobek dowodem na podróże w czasie? Internauci widzą laptopa na antycznej płaskorzeźbie

Grecki nagrobek datowany na 100 r. p.n.e. zaintrygował internautów. Według niektórych jest dowodem na podróże w czasie. Co widać na płaskorzeźbie? Przedmiot przypominający laptop.

 / Fot. J. Paul Getty MuseumBrzmi absurdalnie, ale nie potrzeba wielkiej wyobraźni, by stwierdzić, że przedmiot przedstawiony na greckim nagrobku rzeczywiście przypomina laptopa.

Relief grobowy przedstawia kobietę dotykającą przedmiotu trzymanego przez drugą z postaci. Rzeźba pochodzi prawdopodobnie z wyspy Delos i datowana jest na 100 r. przed Chrystusem.

Można ją oglądać w J. Paul Getty Museum w Kalifornii. Ma 94 cm wysokości i ponad 120 cm szerokości. Przedstawiona scena jest zdaniem archeologów typowa w greckiej sztuce funeralnej i wyraża nadzieję na pośmiertne kontynuowanie ziemskich przyjemności - podaje Science Alert.

Czym może być przedmiot widoczny na rzeźbie, ochrzczony przez internautów laptopem z przyszłości? Janet Burnett Grossman, archeolog, twierdzi, że jest to lustro lub płaska skrzynka.

Wierzący w spiskowe teorie internauci nie dają jednak za wygraną. Koronnym dowodem na to, że mamy do czynienia z laptopem mają być dwa otwory przypominające porty USB.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.