Facebook Google+ Twitter

Grecki parlament przyjął plan oszczędnościowy. Ateny w ogniu

W Atenach wyszło dziś na ulice kilkadziesiąt tysięcy ludzi. W ruch poszły kamienie i butelki z benzyną. Policja użyła ogłuszających granatów i gazu łzawiącego przeciwko demonstrantom. Płoną budynki i sklepy – podaje serwis niezalezna.pl.

Demonstranci podpalili m.in. kino w Atenach. / Fot. EPA/ALEXANDROS VLACHOSDzisiejsze zamieszki poprzedzał piątkowy i sobotni strajk powszechny.

Obradujący w niedzielę grecki parlament przyjął programu oszczędnościowy polegający na zamrożeniu płac w sektorze publicznym, redukcji zatrudnienia , obniżeniu płacy minimalnej o 20 proc. i cięciach świadczeń emerytalnych. Gdyby tego nie zrobił, Grecja nie otrzymałaby z MFW kolejnej pomocy finansowej i byłaby zmuszona ogłosić upadłość i opuścić strefę euro.

Zamieszki na ulicach Aten. Grecja zbankrutuje? Wideo


Demonstracje z udziałem 100 tys. osób. / Fot. EPA/ALEXANDROS VLACHOSNa 300 posłów w greckim parlamencie, 236 to członkowie koalicji rządzącej, więc przeforsowanie planu oszczędnościowego nie stanowiło problemu. Jednak wynik głosowania nie był oczywisty. Protestujący uważają, że przeciętni obywatele tego kraju ponieśli już bardzo wiele wyrzeczeń.
http://niezalezna.pl/23354-wielka-demonstracja-w-atenach

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Stanisław Cybruch
  • Stanisław Cybruch
  • 13.02.2012 15:37

Grecki okręt od dawna siedzi na mieliźnie i tonie. Teraz już, choć wspierany wszelkimi siłami przez UE i instytucje międzynarodowej finansjery, idzie nieuchronnie na dno. Jeżeli Grecja utonie i ogłosi bankructwo, to mamy pewność, że odczuje to także Polska i Polacy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skutki keynesizmu ?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Keynesizm

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 13.02.2012 00:01

http://grecjawogniu.info/?p=6953 tu świeże informacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.