Facebook Google+ Twitter

Grecy ostrzelali dom ambasadora Niemiec w Atenach

Jak ujawniono kilkanaście minut temu, dzisiaj nad ranem dwaj zamachowcy otworzyli ogień z "kałaszy" do mieszkania ambasadora. Grecy powszechnie obwiniają niemieckie państwo i kanclerz Merkel za społeczno-gospodarczą katastrofę ich kraju.

Ambasada niemiecka w Atenach. http://www.griechenland.diplo.de/Vertretung/griechenland/de/02/Deutsche__Botschaft__Athen.html / Fot. nieznanyCzterej sprawcy, którzy nadjechali nagle na motocyklach, oddali serie liczące łącznie od 20 do 50 wystrzałów, po czym równie nagle odjechali. Jak się podkreśla, mogli przy tym zastrzelić pełniącego dyżur strażnika, ale w ogóle nie strzelali w jego kierunku i poprzestali na wpakowaniu całej serii w drzwi wejściowe. Zamach został dokonany o godzinie 3.03. Policja dokonała licznych aresztowań wśród znanych jej komunistów i anarchistów. Pisze o tym m. in. "Die Welt":

http://www.welt.de/politik/ausland/article123393266/Kalaschnikow-Schuesse-auf-deutsches-Botschafter-Haus.html

Atak na ambasadę stanowi niejako uwieńczenia całej serii ataków terrorystycznych na mienie zachodnioeuropejskich i amerykańskich banków oraz innych firm, jakie mają miejsce w wielkich miastach greckich niemal codziennie. Sytuacja w Grecji jest coraz bardziej napięta po tym, jak ujawniono z jednej strony zarzuty kryminalne wobec partii prawicy narodowej Złoty Świt, usunięto z parlamentu i uwięziono jej posłów, a z drugiej jedna z organizacji lewackich przyznała się do zorganizowania szeregu morderstw działaczy tej partii.

Tło stanowi zaś ogólna sytuacja w tym kraju, gwałtownie pogarszająca się w wyniku posunięć nakazanych przez tzw. Trojkę (działaczy państwowych i dyrektorów banków, z Niemcami na czele) drastycznych cięć, uderzających w grupy najsłabsze społecznie. Np. ciężko chorzy, którzy nie są w stanie sami zapłacić za lekarstwa, muszą teraz umierać. Pomoc ludziom w podobnej sytuacji niosła do niedawna zdelegalizowana partia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ma Pan rację, ale z oceną niezależnych od obcego kapitału mediów byłbym ostrożny, bo chyba jednym z nielicznych to Nasz Dziennik i imperium o. R.
Najlepszego po świętach i do siego roku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

kiedy u nas politycy uświadomią sobie że zostaliśmy oddany w niewolę obcych banków?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.