Facebook Google+ Twitter

Green Town of Jazz w Zielonej Górze!

Szybki i krótki przegląd tego, co, gdzie, jak i kiedy podczas czwartego międzynarodowego festiwalu Green Town of Jazz w Zielonej Górze. Zagrają m.in Jarosław Śmietana i Mike Stern Band. Relacje (prawie na żywo) z festiwalu w Wiadomości24.pl.

Materiały organizatora. / Fot. Zielonogórskie Stowarzyszenie JazzoweFestiwal Green Town of Jazz jest organizowany w Zielonej Górze od 2005 roku i cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców miasta, ale głównie pośród wielbicieli jazzu. W jego poprzednich edycjach wzięli udział Randy Brecker, Jeff Andrews, Steve McCraven, a także polscy muzycy jazzowi - wśród nich Jan Ptaszyn Wróblewski, Piotr Wojtasik, Sławomir Kulpowicz. Tegoroczne koncerty będą odbywać się w trzy kolejne weekendy kwietnia.

Pierwszy z nich już w piątek...


O godzinie 19.00 w Filharmonii Zielonogórskiej usłyszymy „AUTUMN SUITE” w wykonaniu Jarosław Śmietana Quintet (Jarosław Śmietana – gitara, Maciej Sikała - saksofon, Paweł Tomaszewski – fortepian, Yaron Stavi – kontrabas, Adam Czerwiński - perkusja) wraz z orkiestra kameralną Filharmonii Zielonogórskiej pod batutą Wiesława Pieregorólki.

Drugi w sobotę 19 kwietnia...


W klubie jazzowym "u Ojca" -
„NOC SAKSOFONÓW”. Wystąpią Oleg Kireyev Quartet i Zbigniew Lewandowski Quartet w składzie: Fuasi Abdul – Khaliq – saksofon tenorowy, Marek Markowski – fortepian, Stan Michalak – kontrabas, Zbigniew Lewandowski - perkusja. Później usłyszymy Wojciech Staroniewicz Quartet w utworze „ALTERNATIONS” i składzie: Wojciech Staroniewicz – saksofon, Sławomir Jaskułke – fortepian, Michał Barański – kontrabas, Hubert Zemler – perkusja. A tym, którym jazzu nigdy za dużo od 23 w tym samym miejscu odbywać się będzie jam session.

A trzeci w niedzielę 27 kwietnia...


Ostatni dzień festiwalu to nie tylko wspaniały koncert, ale także gratka dla dziennikarzy muzycznych i wielbicieli winyli. O 10.00 w holu Filharmonii Zielonogórskiej odbędzie się wystawa okładek płyt winylowych: "Polish Jazz – winylowa historia polskiego jazzu". O 10.30 w tym samym miejscu odbędzie się seminarium dla wydawców muzycznych i dziennikarzy radiowych poświęcone utworom jazzowym, a o 19.00
również w Filharmonii wystąpi... Mike Stern Band w składzie: Mike Stern – gitara elektryczna, Bob Franceschini – saksofon, Tom Kennedy – gitara basowa, Dave Weckl – perkusja.

Festiwal ten to jedno z nielicznych wydarzeń muzycznych w Zielonej Górze prezentujących niezwykle wysoki poziom artystyczny. Dla miłośników jazzu obecność w tych dniach w Green Górze oczywiście obowiązkowa.
Relacje z każdego dnia imprezy będziecie mogli przeczytać i zobaczyć na łamach Wiadomości24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ciekawe jak to będzie

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) miałam jechać, nie pojechałam bo... się rozchorowałam :-(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.