Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2439 miejsce

Gregor Schlierenzauer dogonił Matti Nykaenena

Gregor Schlierenzauer odniósł 46. zwycięstwo w Pucharze Świata na mamuciej skoczni w norweskim Vikersund. Tym samym zrealizował swój cel - wyrównał rekord pucharowych zwycięstw, należący do tej pory do Matti Nykaenena. Kamil Stoch był 5.

Schlierenzauer dogonił legendę skoków. / Fot. Bożena Zajiczek-Panuś

Rekord Nykaenena wyrównany

Gregor Schlierenzauer wygrał w pierwszym w sezonie konkursie lotów narciarskich, rozegranym na mamuciej skoczni w norweskim Vikersund. 23-letni Austriak szybował na odległość 216,5 oraz 240 m. Było to 46. zwycięstwo Austriaka w zawodach Pucharu Świata. Tym samym, Gregor Schlierenzauer wyrównał rekord zwycięstw, należący do Matti Nykaenena.

Drugie miejsce zajął Simon Ammann, który pofrunął na 215,5 oraz 229,5 m. Trzeci był Mistrz Świata w lotach, Robert Kranjec - po skokach na 212 oraz 232,5 metra.

Prawdziwy cel to 47 zwycięstw


"To niesamowita historia i niewątpliwie kamień milowy w mojej karierze. Jednak moim największym celem jest 47 zwycięstw. To był cudowny, niesamowity dzień. Muszę w tym momencie podziękować tym, którzy cały czas mnie wspierają i mi towarzyszą, bez nich nie udałoby mi się tego osiągnąć" - powiedział na gorąco po zawodach Schlierenzauer.

Stoch 5., Żyła 6.


Kamil Stoch w sobotnim konkursie był 5., po lotach na odległość 213,5 oraz 232,5 m. Tuż za nim uplasował się Piotr Żyła - osiągając 200,5 oraz 225,5 metra. Rekord życiowy pobił Maciej Kot - w drugiej serii uzyskał 207 metrów (zajmując 16. miejsce).

Zobacz pełne wyniki konkursu lotów w Vikersund

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.