Facebook Google+ Twitter

Gregor Schlierenzauer i Johan Remen Evensen zwyciężyli w Vikersund

Gregor Schlierenzauer i Johan Remen Evensen ex aequo zajęli pierwsze miejsce w zawodach na największej skoczni świata w Vikersund.

Norweg Johan Remen Evensen skacząc w kwalifikacjach na 246,5 m ustanowił nowy rekord świata w długości lotu. / Fot. Lars Tiede (LarsT), Creative Commons 2.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Vikersundbakken.jpg&filetimestamp=20070127214148 Rekord świata Evensena w kwalifikacjach!

Najlepszy w kwalifikacjach do dzisiejszego konkursu okazał się Robert Kranjec. Słoweniec lądował na 232. metrze, a tym samym ustanowił nowy rekord Słowacji. Ale nie był to jedyny rekord, jaki padł w Vikersund. Tuż za Krańcem uplasował się Anders Jacobsen, który lądował na 208. metrze. Daleko skakali także Daiki Ito i Shohei Tochimoto.

Spośród Polaków, oprócz Adama Małysza i Kamila Stocha, podczas zawodów zaprezentuje się tylko Piotr Żyła, który po skoku na odległość 161 metrów zajął 27. lokatę. Małysz wylądował na 218. metrze, a Stoch poszybował na 195 m. Kwalifikacji nie uzyskali Marcin Bachleda oraz Maciej Kot.

Bohaterem kwalifikacji został Johan Remen Evensen. Skacząc na 246,5 m, Norweg ustanowił nowy rekord świata w długości lotu.

Dalekie skoki Evensena i Schlierenzauera

Jako pierwszy z Polaków na belce startowej w pierwszej serii zasiadł Piotr Żyła. Zawodnik KS Wisła Ustronianka w trudnych warunkach lądował na 177. metrze. Pierwszy granicę dwustu metrów przekroczył Olli Muotka. Reprezentant Finlandii poszybował na odległość 219,5 metra. Tuż po nim organizatorzy zdecydowali się obniżyć platformę startową. Fin przez dłuższy czas obejmował prowadzenie. Wyprzedził go dopiero Robert Kranjec lądując na 225. metrze. Dwa metry dalej od Słoweńca wylądował reprezentant gospodarzy Anders Jacobsen.

Świetną formę potwierdził Johan Remen Evensen. Uzyskując 240 metrów pokazał, że będzie chciał walczyć o najwyższy stopień podium w dzisiejszych zawodach. 3,5 metra dalej od rekordzisty świata wylądował Gregor Schlierenzauer. Słabo spisał się Kamil Stoch. Zakopiańczyk na największej skoczni świata osiągnął 183,5 metra.

Adam Małysz poszybował na 212 metrów. Dało mu to 6. lokatę po pierwszej serii. Odległości zabrakło także Simonowi Ammanowi i Thomasowi Morgensternowi. Lider Pucharu Świata lądował na 202. metrze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

aaa
  • aaa
  • 23.05.2011 19:08

wow

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.