Facebook Google+ Twitter

Grenadier - VI warszawski konwent gier strategicznych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-04 17:30

Pierwszy warszawski Konwent Gier Strategicznych „Grenadier” - wydarzenie poświęcone szeroko rozumianemu wargamingowi historycznemu – odbył się w 2006 roku. Pomysł zorganizowania konwentu wargamingowego powstał w kręgach miłośników historycznych gier wojennych, skupionych wokół Pracowni Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych „Strateg” Domu Kultury Śródmieście w Warszawie.

Grenadier / Fot. Mat. prasowePierwszy warszawski Konwent Gier Strategicznych „Grenadier” - wydarzenie poświęcone szeroko rozumianemu wargamingowi historycznemu – odbył się w 2006 roku. Pomysł zorganizowania konwentu wargamingowego powstał w kręgach miłośników historycznych gier wojennych, skupionych wokół Pracowni Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych „Strateg” Domu Kultury Śródmieście w Warszawie (pracownia istnieje od 1999 roku) oraz i Małopolskiej Grupy Wargamingowej. Inicjatywa ta zaowocowała dwoma odrębnymi konwentami - „Grenadierem” w Warszawie i „Polami Chwały” w Niepołomicach pod Krakowem.

Co prawda pomysł imprezy został zaczerpnięty z podobnych zjazdów organizowanych w innych krajach, w których wargaming jako hobby jest znacznie bardziej popularny niż w Polsce, ale dzięki temu coraz szersze grono osób zajmujących się tą formą rozrywki i zarazem poznawania historii może dzielić się swoją pasją z innymi. Dla doświadczonych graczy konwent jest doskonałą okazją, do zobaczenia „w akcji” tych systemów i gier, o których do tej pory jedynie słyszeli lub czytali. Ponadto konwent daje możliwość aktywnego uczestnictwa oraz możliwość sprawdzenia swych umiejętności dowódczych podczas organizowanych w trakcie jej trwania turniejów.
Niemniej „Grenadier” organizowany jest przede wszystkim dla osób, które do tej pory nie miały kontaktu z grami historycznymi, a interesują się szeroko pojętą historią lub militariami.

Grenadier / Fot. Mat. prasoweJest to okazja do uczestnictwa w: pokazach grup rekonstrukcyjnych, turniejach i pokazach gier strategiczno-historycznych, konkursach, pokazach musztry, fechtunku, wystawach makiet historycznych i sprzętu wojskowego. W tym roku zobaczymy wystawę m.in.: makiet historycznych (Akcja Kutschera, Monte Cassino), modeli sprzętu wojskowego (czołg Sherman, transporter Half-Track, polska Tankietka TKS-1939, wóź powstańczy KUBUŚ), pokaz grup rekonstrukcyjnych (m.in. Powstanie Warszawskie – sierpień 1944) czy turnieje gier strategiczno-historycznych (DBA i Red Baron).

Tegoroczny „Grenadier” odbędzie się w dniach 21 i 22 maja 2011 – w sobotę w godzinach 10.00–18.00, a w niedzielę od 10.00 do 16.00. Po raz drugi wydarzenie organizowane będzie na terenie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, co ma szczególne znaczenie dla podkreślenia jego historycznego charakteru. Współorganizatorami konwentu są: Muzeum Niepodległości, Muzeum Wojska Polskiego i Klub Wojsk Lądowych. W organizację tego wydarzenia zaangażowanych jest także wiele innych instytucji, patronów i firm, które wspierają Dom Kultury Śródmieście w organizacji konwentu. Udział w konwencie jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.