Facebook Google+ Twitter

Grid Dynamics-startup z Doliny Krzemowej otwiera biuro w Krakowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-20 18:40

Firma Grid Dynamics w zeszłym tygodniu oficjalnie poinformowała o uruchomieniu kolejnego biura. Rozważanych było wiele lokalizacji - ostatecznie zdecydowano się na Kraków!

Firma Grid Dynamics w zeszłym tygodniu oficjalnie poinformowała o uruchomieniu kolejnego biura. Rozważanych było wiele lokalizacji - ostatecznie zdecydowano się na Kraków! Jak poinformował Leonardem Livschitz , CEO Grid Dynamics nowy oddział stanie się europejskim centrum R&D. Jednym z założeń jest pozyskanie nowych kontraktów i dalszy rozwój w Polsce. Plany rozwoju zakładają wzrost liczby pracowników i wynajem nowych powierzchni biurowych. Obecność w Krakowie pozwoli firmie dynamicznie się rozwijać podkreśla CEO firmy, Leonard Livschitz.

Firma Grid Dynamics swoje korzenie ma w Dolinie Krzemowej gdzie została założona przez Leonarda Livschitz. Firma specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań dla eCommerce . Jednymi z głównych produktów są narzędzia badające wielokanałowość sprzedaży tzw omnichannel. Wielokanałowość jest zachodnim trendem , który na rynku polskim pojawił się stosunkowo niedawno. Klienci na całym świecie, którzy korzystają z tego typu rozwiązań według przeprowadzonych badań odnotowują wzrost przychodów o ok. 25 proc. Wśród największych partnerów i klientów Grid Dynamics należy wymienić: Microsoft, PayPal, ING, CISCO, eBay.

Plany dotyczące Krakowa są mocno sprecyzowane i dalekosiężne. Ta lokalizacja została wybrana spośród wielu innych miast europejskich. Po raz kolejny Kraków pokazał ,że jest w stanie przyciągać nowych inwestorów i zasługuje na miano polskiej Doliny Krzemowej i wyspy startapów. Aktualnie w branży IT pracuje w tym mieści ponad 33,5 tys. osób i co roku na rynek trafiają nowi dobrze wykwalifikowani pracownicy. Grid Dynamics prowadzi aktywną rekrutację na stanowiska specjalistyczne i menedżerskie. Poszukiwani są : developerzy, Java inżynierowie, programiści, eCommerce menedżerowie i testerzy.
(Agata Matuszczak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.