Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23369 miejsce

Grillowania ciąg dalszy. Ryszard Kalisz zawieszony

Zarząd krajowy Sojuszu Lewicy Demokratycznej postanowił zawiesić Ryszarda Kalisza na okres do 3 miesięcy. To koniec marzeń o jednej lewicy.

Ryszard Kalisz / Fot. Wikipedia, autor: Ryszard HołubowiczWydaje się, że wspólna lista lewicy do Parlamentu Europejskiego jest tylko utopią. Ciszy się Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość. Przeciwnicy podzielni to przeciwnicy słabi.
Zarząd Krajowy SLD zdecydowaną przewagą głosów ukarał popularnego polityka za jego domniemane kontakty z konkurencyjnym ugrupowaniem. Dlaczego domniemane? Bo sam Ryszard Kalisz nie potwierdził słów wypowiedzianych przez Aleksandra Kwaśniewskiego podczas konferencji prasowej Europy Plus. Na pytanie o decyzję co do swojej przyszłości Kalisz odpowiada tylko: "Wybierać między Millerem, a Kwaśniewskim to jak wybierać między mamą a tatą" - kwituje krótko. Podczas dzisiejszego spotkania poseł Kalisz miał dostać szansę na wytłumaczenie się z podejrzeń o działanie na rzecz Europy Plus, jednak według posłanki Senyszyn na większość pytań nie miał po prostu odpowiedzi i milczał.
Lider SLD Leszek Miller stanowczo wyklucza współpracę z Januszem Palikotem i twardo deklaruje, że Sojusz pozostanie partią czysto lewicową bez domieszki centrowej. Z kolei Aleksander Kwaśniewski i Janusz Palikot chcą budować formację centrolewicową, zdolną przyciągnąć część elektoratu Platformy Obywatelskiej. Rola Ryszarda Kalisza w Europie Plus miała sprowadzać się do łącznika pomiędzy nowym ugrupowaniem, a organizacjami kobiecymi, skonfliktowanymi z Januszem Palikotem po próbie odwołania wicemarszałek Wandy Nowickiej.
Przypomnijmy, że Ryszard Kalisz w listopadzie ubiegłego roku zajął drugie miejsce w rankingu zaufania, zaraz za prezydentem Bronisławem Komorowskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ale z tego związku dzieci nie będzie panie Stanisławie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kalisz został zawieszony/a zapewne zostanie i wyrzucony/ ponieważ usiłował zalegalizować związek partnerski z Palikotem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słuszna decyzja . Chyba nie było w historii aby jeden człowiek był w dwóch partiach jednocześnie .
To że poseł Kalisz skumał się z Palikotem już go dyskredytuje .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Należy się martwić, że jest więcej niż jedna partia w Polsce i cieszyć, że jest ich sporo... jednak to przykre, że obywatelstwo Polskie nie potrafi zjednoczyć się w sprawach Unijnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.