Facebook Google+ Twitter

„Grizzly” Adama Zalewskiego - recenzja książki

Autor debiutował w 2008 roku powieścią „Biała wiedźma”. Wkrótce potem spod jego pióra wyszły: „Rowerzysta”, „Cień znad jeziora” oraz „Sześć razy śmierć”. W 2011 roku Zalewski znów pokazał swój kunszt pisarski, pisząc thriller sensacyjny „Grizzly”.

Projekt okładki / Fot. Anna M. Damasiewicz, materiały promocyjne wydawcy„Grizzly” to interesująca opowieść o sprawiedliwości. Sprawiedliwości wymierzanej brutalną, bezlitosną ręką. Mówi się, że smak zemsty to pojęcie abstrakcyjne. Autor udowadnia, że jest inaczej. Jego bohater może nie doznaje dreszczyku emocji, planując i wykonując uzasadniony odwet, ale za to odzyskuje wewnętrzny spokój, stając ponad prawem.

Clinton Gerstaecker wiedzie ułożone życie jako szeryf Green Doll w stanie Kentucky. Jest świetnie zorganizowany, charyzmatyczny, wzbudza powszechny szacunek. Większość ludzi, widząc ogromnej postury, strasznego policjanta, od razu woli zejść z drogi. Nie wszyscy jednak. Ktoś zły, bardzo zły, włamuje się do mieszkania szeryfa. Kiedy Clinton wraca do domu, zastaje swoją żonę martwą, brutalnie zamordowaną, ze zmasakrowaną od strzałów głową. Ogromy ryk, jaki wydobywa się z gardła zrozpaczonego mężczyzny, to omen i zapowiedź zguby dla wszystkich złych ludzi, jakich napotka.

Książka za recenzję - zapraszamy do udziału w akcji!

Clinton przemierza spory kawałek Stanów Zjednoczonych, aby dostać w swoje ręce sprawców zbrodni. Rezygnuje z pracy w policji i wyrusza w drogę. Gdy natrafia na trop, zatrzymuje się w małej miejscowości, gdzie dostaje zatrudnienie na rancho. Tam otrzyma przydomek „Grizzly”. Określenie to było pierwszą myślą Indianina, który ujrzał postawnego mężczyznę o drapieżnych, zwinnych ruchach i stalowych, zimnych oczach

Clinton krok po kroku rozwiązuje zagadkę. Pętla podejrzanych zacieśnia się. Zbieg okoliczności sprawi, że pozna i polubi siostrę jednego ze sprawców zbrodni. To jednak nie zakłóci jego drogi do celu. Wyruszy na spotkanie ze śmiercią i sam będzie śmiercią. Okaże się jednak, że zadanie nie będzie łatwe i sam może zostać ofiarą. Czy zakończy swoją misję powodzeniem?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.