Facebook Google+ Twitter

Grób Pański na Jasnej Górze. Antygender

Tegoroczny Grób Pański na Jasnej Górze jest w kontrze do gender – donosi Gazeta Wyborcza. - Broni rodziny i małżeństwa.

Grób Pański na Jasnej Górze / Fot. Marek Kępiński/www.jasnagora.comCo roku niektóre groby pańskie przygotowane na piątkową liturgię i do adoracji w sobotę zawierają odniesienia do aktualnej sytuacji politycznej. - Grób Pański na Jasnej Górze broni rodziny i małżeństwa – uważa Gazeta Wyborcza. - Został zaprojektowany przeciwko polityce genderowej. Odwołuje się m.in. do nauki Jana Pawła II, na kilka dni przed jego kanonizacją.

W otoczeniu zieleni oraz białych i czerwonych kwiatów ustawiono tam dwie tablice. Jedna z nich jest cytatem z papieża - Polaka: "Rodzina Bogiem silna jest siłą człowieka i całego narodu". Pod nimi umieszczono jedną z wypowiedzi metropolity częstochowskiego ks. abp. Wacława Depo: "Nasz rodowód jest z Boga, a nie z łaskawości ówczesnych układów, czy dzisiejszego europarlamentu".

W Bożonarodzeniowym liście pasterskim, którego fragmenty zamieszczono przy grobie polscy biskupi wprost wyrazili niepokój o "przedefiniowanie pojęć małżeństwa i rodziny narzucanych zwłaszcza przez zwolenników ideologii gender i nagłaśnianych przez niektóre media".

„Wiemy, co się dzieje z polską rodziną, z dziećmi, ile jest nieszczęść, kłopotów. Dlatego każdy z nas przychodzi do Domu Matki, aby prosić. Sługa Boży Jan Paweł II powiedział: ‘Rodzina Bogiem silna jest siłą człowieka i całego narodu’. Jaka jest rodzina, taki jest naród” – podkreśla o. Bronisław Kraszewski, jasnogórski dekorator.

Mieszkańcy Częstochowy i przybywający na Jasną Górę pielgrzymi mogli wraz z paulinami czuwać w modlitewnym skupieniu przy grobie Chrystusa przez całą noc z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Również w Wielką Sobotę przez cały dzień, aż do wieczornej Liturgii Wigilii Paschalnej, można nawiedzać Grób Pański. Częstochowianie i pielgrzymi przychodzą dziś na Jasną Górę całymi rodzinami, aby poświęcić tradycyjną ‘święconkę’, obejrzeć jasnogórski Grób i pomodlić się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.