Facebook Google+ Twitter

Grób rodziców Adama Michnika został zdewastowany. Kto za tym stoi?

Zdewastowano grób rodziców Adama Michnika, znajdujący na Starych Powązkach. Nieznani sprawcy wyryli na nim gwiazdę Dawida na szubienicy.

 / Fot. Cezary Piwowarski, GNU 1.2, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Michnik_Szechter_grave.jpg&filetimestamp=20100519154715W poniedziałek wieczorem do redakcji "Gazety" zadzwonił mężczyzna, który kilka godzin wcześniej odwiedzał grób swoich krewnych, znajdujący się nieopodal tego, w którym leżą rodzice naczelnego GW.

Adam Michnik pojechał na cmentarz. Tam okazało się, że sprawcy przewrócili pionową tablicę z nazwiskami i wyryli na jej tylnej części gwiazdę Dawida na szubienicy.

Redaktor naczelny powiadomił policję o dewastacji mogiły Heleny Michnik i Ozjasza Szechtera. "Chciałbym wierzyć, że zrobiła to osoba o silnych zaburzeniach emocjonalnych lub psychicznych, która nasłuchała się propagandy przeciw Gazecie i Michnikowi. To jest tak sprzeczne z polską tradycją. U nas grób to jest rzecz święta" - powiedział dziennikarzom.

Jak pisze wyborcza.pl, grób wygląda dosyć zwyczajnie, nic go nie wyróżnia i żeby go odnaleźć "trzeba się postarać".

To nie pierwszy raz


W 2006 roku, tuż przed Świętem Zmarłych przewrócono kamienną tablicę w taki sposób, że roztrzaskała płytę nagrobną. Policja nie wykluczała, że działanie nie było celowe. "Możliwe, że ktoś przypadkiem otarł się o pionową płytę i zrzucił ją na nagrobek" - mówił "Wyborczej" podinsp. Leszek Ślązek.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (48):

Sortuj komentarze:

Zbysław
  • Zbysław
  • 30.03.2012 20:20

Żydzi polscy są równouprawnionymi polskimi obywatelami. Michnik nie ukrywa swojego pochodzenia,bo po co? Wielu z nich zmieniło formę religii bądź na ewangielicką,bądź na katolicką czy prawosławną. Mieli prawo,jeżeli tak czuli. I co z tego,nie tylko oni zmieniają formę religii, Dużo jest ludzi,którzy przechodzą np.na islam lub judaizm. To czyjaś osobista sprawa i nie powinno to nikogo obchodzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 24.03.2012 02:02

Marta Dutkiewicz Wczoraj 18:52

początki są trudne, ale zaczyna pani kumać.
to dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 23.03.2012 18:52

@my Naród - Ma Pan najwyraźniej problem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 23.03.2012 17:30

oczywiście Ziemia Obiecana to Władysław Reymont, sfilmowana przez Wajdę a akcja toczy się w Łodzi.
Biłgoraj słynie z durnia jp.
pozostałe fakty jak pożary, interes michnika w profanacji i inne są prawdziwe

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 23.03.2012 17:11

szanowna Pani.
czegoś tu Pani nie rozumie. pisze Pani "Wielu komentatorów tutaj piszących jest bardzo perfidnych i podłych. Jak można powiedzieć,że to sam Michnik nasłał swoich ludzi..."
a teraz poważnie.
1. słyszała Pani o SAMOOKALECZENIACH?
słyszała Pani o SAMOPODPALENIACH?
słyszała Pani o SAMOBÓJSTWACH?

CZY TO SĄ PERFIDNE POSTĘPOWANIA?

A CZY
SŁYSZAŁA PANI O SUMULOWANYCH SAMOUPROWADZENIACH?
SŁYSZAŁA PANI O "WŁAMANIACH" DO WŁASNYCH DOMÓW?
SŁYSZAŁA PANI O PODPALENIACH DLA UKRYCIA ŚLADÓW?

A OGLĄDAŁA PANI "ZIEMIĘ OBIECANĄ" ADAMA MICKIEWICZA, PRZENIESIONĄ NA EKRAN PRZEZ KAZIA KUTZA, GDZIE W BIŁGORAJU FABRYKI TEKSTYLNE PŁONĘŁY JAK POCHODNIE PODPALANE PRZEZ "NIEZNANYCH SPRAWCÓW" CELEM WYMUSZENIA ODSZKODOWANIA Z UBEZPIECZALNI?
ILE JESZCZE PANI TRZEBA ABY ZROZUMIEĆ PEWNE PRAWIDŁA I WYCIĄGAĆ LOGICZNE WNIOSKI?

MA PANI OKAZJĘ OBSERWOWAĆ DOCHODZENIE W SPRAWIE ŚMIERCI PÓŁROCZNEJ MAGDY. NIECH PANI TO UWAŻNIE OBSERWUJE I PRÓBUJE ZROZUMIEĆ.
lUDZIE, KTÓRZY SUGERUJĄ, ŻE TO MICHNIK MOŻE STAĆ ZA PROFANACJĄ KIERUJĄ SIĘ ŻYCIOWĄ LOGIKĄ.- CZYNÓW DOKONUJĄ CI, KTÓRZY MAJĄ Z TEGO ZYSK I TO NIE FINANSOWY.

2. NARYSOWANIE GWIAZDY DAWIDA TO NIE ANTYSEMITYZM. TYLE PANI POWINNA WIEDZIEĆ. GDYBY TAK BYŁO JAK PANI PISZE, TO NA ŚWIECIE WSZYSCY ŻYDZI BYLIBY ANTYSEMITAMI.
TO SIĘ NAZYWA PROFANACJĄ SYMBOLI RELIGIJNYCH, SYMBOLI PAŃSTWOWYCH I TAKIE TAM.

3. KIEDY MAM RACJĘ TO MAM, KIEDY NIE MAM TO GŁUPOT NIE PISZĘ

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 23.03.2012 09:12

@my Naród- To co Pan pisze nie ma nic wspólnego z kryminalną sprawą,jaka miała miejsce czyli z bezczeszczeniem czyjegoś grobu. To nie jest grób Adama Michnika,to nie on w tym grobie leży. Czy Pan tutaj sugeruje,że ci wandale mają w taki sposób mścić się na Michniku i że oni dobrze czynią? Albo może Pan by chciał,żeby w przyszłości i jego grób tak potraktowac? Robi mi się niedobrze od takich komentarzy tutaj, jak Pański.Na wstępie napisałam,że można kogoś nie lubić ale nie wolno bezcześcić grobów. Ale Pan zawsze musi mieć przecież rację.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 22.03.2012 17:01

Marta Dutkiewicz Dzisiaj 09:40
poczytaj co michnik i jego piasmaki pisały o Lechu Kaczyńskim, o Marii Kaczyńskiej, o zamachu w Smoleński.
a teraz co poeta i pisarz Jarosław Marek Rymkiewicz sądzi o michniku,
oraz co poeta Zbigniew Herbert sądził o michniku.
Powiem tak:
w niemczech, holandii, anglii - Polakom wolno mniej, zatem w Polsce michnikom wolno mniej

Komentarz został ukrytyrozwiń
scyzoryk
  • scyzoryk
  • 22.03.2012 14:39

Smutne są takie informacje, nikt kto szanuje tajemnicę śmierci nie podniesie ręki na grób, nawet swego wroga. Jak bardzo trzeba być podłym osobnikiem, bo na pewno nie człowiekiem, aby dokonać takiego czynu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 22.03.2012 14:27

Miła Aniu,poczytaj co zboki z PO piszą o pochówku Lacha Kaczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 22.03.2012 09:40

Ktoś może kogoś nie lubić ale nie bezcześci się czyjegoś grobu. Na dodatek rysunek wyryty na nagrobku ma treść antysemicką. Wielu komentatorów tutaj piszących jest bardzo perfidnych i podłych. Jak można powiedzieć,że to sam Michnik nasłał swoich ludzi aby to zrobili z jego rodzinnym grobem? Źle się dzieje w naszym społeczeństwie. To oczywiście jest sprawa kryminalna. Nie życzę tym komentatorom aby im tak zrobili wandale z ich własnymi grobami.