Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4815 miejsce

Groby Wielkich na Cmentarzu Rakowickim

Podczas dnia Wszystkich Świętych krakowianie odwiedzając groby swoich bliskich nie zapomnieli o tych, którzy zapisali się w historii.

1 z 14 Następne zdjęcie
Zdjęcie: W części Cmentarza Rakowickiego, na Cmentarzu Wojskowym, w grobowcu spoczywają rodzice papieża Jana Pawła II - Emilia Wojtyłowa z Kaczorowskich (zm. 1929), Karol Wojtyła (zm. 1941) oraz jego brat Edmund (zm. 1932). Fot. Łukasz Mic
W części Cmentarza Rakowickiego, na Cmentarzu Wojskowym, w grobowcu spoczywają rodzice papieża Jana Pawła II - Emilia Wojtyłowa z Kaczorowskich (zm. 1929), Karol Wojtyła (zm. 1941) oraz jego brat Edmund (zm. 1932). Fot. Łukasz Mic

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Stefania Bigaj
  • Stefania Bigaj
  • 26.02.2011 13:27

Od 30 lat mieszkam w Trójmieście. W Krakowie najczęściej bywam przejazdem i dlatego nie mam czasu na odwiedzanie grobów na cmentarzu Rakowickim . W młodości ( gdy studiowałam na AGH ) bywałam na nim często. Kraków był i jest moim ukochanym miastem i dlatego cały czas interesuję się tym miastem i śledzę zachodzące w nim zmiany. A Panu, Panie Łukaszu dziękuję za umieszczenie w internecie ciekawych zdjęć z Cmentarza i czekam na dalsze. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

skoro wybrał "Swoj szlak " to dlaczego artykuł nie nazywa sie Mój szlak po grobach Wielkich ? A skoro ktoś daje taki tytuł to potem tak samo wielkie są oczekiwania ! A tak to wyszsło na to ze góra urodziła mysz..

A w kwestii biegania i robienia zdjęc to cóz--- prawdziwy dziennikarz .....

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.11.2009 20:22

Cmentarz Rakowicki - miejsce pamięci, świadectwo historycznej przeszłości naszego narodu - wpisany 7 VI 1976 roku do rejestru zabytków.
Groby - "Szlak Wybitnych Polaków"- każdy z pewnością wybrał by inny...

...na cmentarzu Rakowicki poszła bym szlakiem mojego dzieciństwa, gdy ojciec brał mnie na spacery i uczył dziejów polski, historii Krakowa podczas jesiennych spacerów. Zaczynaliśmy zawsze od Alei Zasłużonych i grobu Jana Matejki... potem kolejne... kwatera w której spoczywają bohaterowie walczący o sprawę polską "Polonia", wspaniała rzeźba Anioł Zemsty, dzieło Konstantego Laszczki nad grobem ofiar bombardowania Krakowa w 1848 roku.

Dziś też bym zaczęła od grobu Matejki, a potem z pewności grobowiec Rzewuskich i mojego pradziadka, jak i za życia i teraz po śmierci "obok siebie", potem poszła bym inna drogą bo od czasu dzieciństwa grobów przybyło, odwiedziła bym groby tych których znałam: grób Piotra Skrzyneckiego/założyciela Piwnicy pod Baranami/, grób Jerzego Bińczyckiego/aktora i dyrektora Teatru Starego/, potem koło kaplicy grób mojego Ojca i prof.Wiktora Zina, i znów za życia i po śmierci "obok"...potem groby wielu innych...

Łukasz po prostu wybrał "swój szlak" po Cmentarzu Rakowickim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie no jasne natychmiast się poprawię, właśnie zbieram zabawki i lecę dorobić zdjęcia. Będę biegał po 42 hektarach cmentarza i robił zdjęcia wszystkich zasłużonych, którzy są tu pochowani, aby każdy znalazł coś dla siebie. Pragnę przypomnieć, że zasłużonych osób pochowanych na Cmentarzu Rakowickim jest ok. 142.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł bardzo wielce mylący! Mysłalm ze zobacze aktualne zdjęcia miejsc pochówku tych naprawe Wielkich a tu co ?? ledwie 1%.
popatrzmy na litere M brakuje : Jana Matejki , Heleny Modrzejewskiej , Józefa Mehoffera, Piotra Michałowskiego , no to moze teraz na literę K Julisz Kossak , Jerzy Kossak , Wojciech Kossak , Oskar Kolberg , Juliusz Kleiner , Tadeusz Kantor , albo na Z Wiktor Zin , albo na A Teodor Axentowicz! Mozna wymieniac w nieskonczonośc.... .

Łukaszu ! koniecznie się popraw ! proponuję żebyś zrobił naprawe ciekawy reportaż a z przyjemnoscia poczytam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł wielce mylący...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Thx
Do Matejki Rafale nie dotarłem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Matejko gdzie Łukaszu? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.