Facebook Google+ Twitter

Groby znanych wrocławian w dniu Święta Zmarłych

Na wrocławskich nekropoliach, spoczywa wielu mieszkańców miasta, którzy na stałe wpisali się w historię i pozostali w naszej pamięci. Podczas spaceru po cmentarzach, udało nam się odnaleźć kilka grobów, na których widnieją znane nazwiska.

1 z 12 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Cmentarz Świętej Rodziny na Sępolnie. Grób prof. Hugo Steinhausa - znanego matematyka, powojennego organizatora wrocławskiego środowiska naukowego, twórcy licznych wierszy i fraszek. Fot. Jarosław Jakubczak
Cmentarz Świętej Rodziny na Sępolnie. Grób prof. Hugo Steinhausa - znanego matematyka, powojennego organizatora wrocławskiego środowiska naukowego, twórcy licznych wierszy i fraszek. Fot. Jarosław Jakubczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Ja chciałam jeszcze tylko dodać, że bardzo mi się podoba zdjęcie nr 11. Rewelacja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarku, oczywiście:) Myślę, jednak że dziennikarzowi nie zaszkodzi być czasem purystą językowym. Widzisz, z używania "Święta Zmarłych" zagubiła się teoria - katolicy nie czczą w tym dniu zmarłych, tylko swoich świętych i to jest okazja do pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli i... których często jak świętych traktujemy. Chodzi o genezę tego dnia, który wolny też może być jako Wszystkich Świętych - Święto Wielkanoc? Święto Boże Narodzenie? To nie ma nic do rzeczy...od strony frazeologicznej oczywiście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brakuje tego słowa "święto"... ;-) Dzień ten jest dniem wolnym (świątecznym), przeznaczonym na to, aby uroczyście oddać pamięć zmarłym, choć nie wszyscy zmarli są świętymi... W obu formach można się więc dopatrzeć jakiś niepoprawnych związków frazeologicznych. Myślę, że mimo to, obie formy można używać jako poprawne. Najważniejsze jednak, aby wszyscy wiedzieli o jakim... święcie :-) piszemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...w dniu Wszystkich Świętych:) Tak się nazywa to... święto;) Co tu wymyślać - czasem faktycznie to za długa formuła, ale i tak jej używasz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doroto i Michale. Zaproponujcie więc bardziej "odpowiednią" nazwę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja na pewno nie mam takich uprzedzeń Jacku:) Po prostu ta fraza jest z gruntu bez sensu, a to że się przyjęła niczego nie usprawiedliwia. Słowa to nie kokardki i nie tak się ich używa - w gazecie na pewno. Faktem jest, że Święto Zmarłych pochodzi z czasów, gdy Świętych nie było - za to Święto mieli wszyscy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo od małego mówiliśmy Święto Zmarłych i jakoś nie przypominam sobie, żeby przeszkadzało to nawet duchowieństwu.
Teraz oczywiście wszystkiemu trzeba się przeciwstawić co "komunistyczne": Święto Zmarłych, Gwiazdor, Dzień Kobiet, 1 Maj..., wszystko to jest "złe" i doszukujemy się podtekstów i działania "układu", paranoja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pasuje?;-) Do czego???:) Do grobów? Chyba, że chodzi o bal wszystkich świętych.... to co innego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

bo Święto Zmarłych bardziej pasuje niż Wszystkich Świętych

Komentarz został ukrytyrozwiń

jakie Święto Zmarłych?????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.