Facebook Google+ Twitter

Groby znanych wrocławian w dniu Święta Zmarłych

Na wrocławskich nekropoliach, spoczywa wielu mieszkańców miasta, którzy na stałe wpisali się w historię i pozostali w naszej pamięci. Podczas spaceru po cmentarzach, udało nam się odnaleźć kilka grobów, na których widnieją znane nazwiska.

1 z 12 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Cmentarz Świętej Rodziny na Sępolnie. Grób prof. Hugo Steinhausa - znanego matematyka, powojennego organizatora wrocławskiego środowiska naukowego, twórcy licznych wierszy i fraszek. Fot. Jarosław Jakubczak
Cmentarz Świętej Rodziny na Sępolnie. Grób prof. Hugo Steinhausa - znanego matematyka, powojennego organizatora wrocławskiego środowiska naukowego, twórcy licznych wierszy i fraszek. Fot. Jarosław Jakubczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Ja chciałam jeszcze tylko dodać, że bardzo mi się podoba zdjęcie nr 11. Rewelacja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarku, oczywiście:) Myślę, jednak że dziennikarzowi nie zaszkodzi być czasem purystą językowym. Widzisz, z używania "Święta Zmarłych" zagubiła się teoria - katolicy nie czczą w tym dniu zmarłych, tylko swoich świętych i to jest okazja do pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli i... których często jak świętych traktujemy. Chodzi o genezę tego dnia, który wolny też może być jako Wszystkich Świętych - Święto Wielkanoc? Święto Boże Narodzenie? To nie ma nic do rzeczy...od strony frazeologicznej oczywiście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brakuje tego słowa "święto"... ;-) Dzień ten jest dniem wolnym (świątecznym), przeznaczonym na to, aby uroczyście oddać pamięć zmarłym, choć nie wszyscy zmarli są świętymi... W obu formach można się więc dopatrzeć jakiś niepoprawnych związków frazeologicznych. Myślę, że mimo to, obie formy można używać jako poprawne. Najważniejsze jednak, aby wszyscy wiedzieli o jakim... święcie :-) piszemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...w dniu Wszystkich Świętych:) Tak się nazywa to... święto;) Co tu wymyślać - czasem faktycznie to za długa formuła, ale i tak jej używasz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doroto i Michale. Zaproponujcie więc bardziej "odpowiednią" nazwę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja na pewno nie mam takich uprzedzeń Jacku:) Po prostu ta fraza jest z gruntu bez sensu, a to że się przyjęła niczego nie usprawiedliwia. Słowa to nie kokardki i nie tak się ich używa - w gazecie na pewno. Faktem jest, że Święto Zmarłych pochodzi z czasów, gdy Świętych nie było - za to Święto mieli wszyscy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo od małego mówiliśmy Święto Zmarłych i jakoś nie przypominam sobie, żeby przeszkadzało to nawet duchowieństwu.
Teraz oczywiście wszystkiemu trzeba się przeciwstawić co "komunistyczne": Święto Zmarłych, Gwiazdor, Dzień Kobiet, 1 Maj..., wszystko to jest "złe" i doszukujemy się podtekstów i działania "układu", paranoja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pasuje?;-) Do czego???:) Do grobów? Chyba, że chodzi o bal wszystkich świętych.... to co innego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

bo Święto Zmarłych bardziej pasuje niż Wszystkich Świętych

Komentarz został ukrytyrozwiń

jakie Święto Zmarłych?????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.