Facebook Google+ Twitter

Grochowscy harcerze zapraszają na uroczystości.

W weekend 4 - 6 marca po raz pięćdziesiąty siódmy odbędzie się Rajd Olszynka Grochowska "Wierni prawom". Impreza, która od ponad pół wieku organizowana jest przez harcerzy z Hufca ZHP Warszawa-Praga-Południe.

plakat rajdu / Fot. mat. organizatoraUpamiętnia ona bohaterską bitwę powstania listopadowego, która odbyła się na przedpolach Grochowa. W trakcie tegorocznej edycji uczestnicy przeniosą się w czasy, gdy Grochów przygotowywał się do przyłączenia do Warszawy. Już wtedy powstał komitet obywatelski pragnący upamiętnić żołnierzy walczących pod Olszynką. Właśnie m.in. w ich rolę wcielą się w tym roku zuchy i harcerze.
Z tej okazji Komenda Hufca ZHP Warszawa-Praga-Południe pragnie zaprosić wszystkich mieszkańców Warszawy, a szczególnie Pragi-Południe na uroczystą Mszę Świętą oraz apel rozpoczynające zmagania rajdowe. Eucharystia sprawowana będzie w kościele Najczystszego Serca Maryi w sobotę 5 marca o godz. 09:00, natomiast rajd odbędzie się o godz. 10:00 na placu Szembeka. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie rajdu: olszynka.pragapoludnie.zhp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.