Groclin Grodzisk w finale Pucharu Ekstraklasy

W rewanżowym spotkaniu 1/2 finału Pucharu Ekstraklasy, piłkarze Górnika Zabrze tylko zremisowali na własnym boisku z Groclinem Grodzisk Wielkopolski (1:1) i tym samym zakończyli tegoroczny udział w tych rozgrywkach. Pierwszy mecz w Grodzisku zakończył się pewnym zwycięstwem Dyskobolii 3:0.

Logo rozgrywek o Puchar Ekstraklasy. / Fot. http://www.ekstraklasa.org2500 widzów, którzy przybyli na stadion przy ul. Roosevelta, pomimo niesprzyjającej aury, było świadkami ciekawego pojedynku. Przez większą część spotkania optyczną przewagę posiadali „Trójkolorowi”, ale mądrze grający przyjezdni nie pozwalali im na zbyt wiele, skutecznie oddalając grę od własnego pola karnego.

Obydwie bramki padły w pierwszej połowie. W 6 minucie gry Jarosław Lato znalazł się z piłką w polu karnym gospodarzy, zakręcił Patrikiem Pavlendą i podał precyzyjnie do nadbiegającego Piotra Świerczewskiego, który silnym strzałem przy krótszym słupku pokonał Sebastiana Nowaka. Z prowadzenia przyjezdni cieszyli się zaledwie 9 minut, a podanie Piotra Gierczaka na gola zamienił Tomasz Moskal.

Ekipa z Grodziska zmierzy się w finale z Legią Warszawa, która ograła we wtorek niespodziewanie, faworyzowaną Wisłę Kraków.

Górnik Zabrze - Groclin Grodzisk Wielkopolski 1:1 (1:1)
0:1 Świerczewski.