166898 miejsce

Groclin wygrywa z Olympiakosem

Zwycięstwem 2:0 z Olympiakosem Pireus zakończyli zgrupowanie zawodnicy Groclinu Grodzisk Wielkopolski. Był to ich czwarty i zarazem ostatni sparing na obozie w austriackim Tyrolu.

Zdobywca bramki na 1:0 Filip Ivanovski / Fot. fot. Kolanin pl.wikiPodopieczni Jacka Zielińskiego pierwszą bramkę zdobyli już w 16. minucie. Po asyście Jodłowca do bramki trafił Ivanovski. Niestety 7 minut później kontuzjowanego Piechniaka musiał zastąpić Michalski. To właśnie on rozstrzygnął losy spotkania, strzelając gola w 78. minucie po podaniu Majewskiego.

Jak donosi www.olympiacos.pl bramki padły po ewidentnych błędach defensywy Olypiakosu. Przy pierwszej bramce zawinili Raul Bravo i Galitsios, natomiast przy drugim golu błąd popełnił Didier Domi. W meczu nie wystąpił Michał Żewłakow, który odpoczywa jeszcze po występach na Euro. – To był silny zespół. Oczywiście nie wiem, jak potraktowali sparing, ale to cenne zwycięstwo – powiedział po meczu Jacek Zieliński dla portalu gazeta.pl.

Zawodnicy Groclinu wygrali to spotkanie zasłużenie i obóz w Austrii mogą potraktować jako udany. W przeciwieństwie do innych polskich drużyn będących na zgrupowaniach drużyna z Grodziska zaprezentowała się nieźle, odnosząc dwa zwycięstwa, remis i porażkę.

Groclin Grodzisk Wlkp. - Olympiakos Pireus 2:0 (1:0)
Przyrowski - Lazarevski (70. Zasada), Mynarz, Jodłowiec, Telichowski - Piechniak (20. Michalski), Świerczewski (65. Piątek), Bąk (75. Świerczewski), Majewski, Lato - Ivanovski (60. Mąka)