Facebook Google+ Twitter

Grodków: Zabili dla pary butów

W Grodkowie, na Opolszczyźnie dwóch braci śmiertelnie pobiło 22-letniego mężczyznę. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, sprawcy pobicia - 16-letni Ryszard M. i jego 27-letni brat Łukasz M. - napadli na swoją ofiarę dla pary butów

W czwartek, 26 lutego, na ul. Wrocławskiej w Grodkowie (woj. opolskie), policja znalazła ciało 22-letniego Marka. Na początku podejrzewano, że chłopak został potrącony przez samochód, a sprawca zbiegł. Kilka dni później zatrzymano jednak w tej sprawie dwie osoby, które, jak się później dowiedzieliśmy, będą miały postawione zarzuty za zabójstwo na tle rabunkowym.

Najprawdopodobniej przebieg zdarzenia był taki: Marek - wracając z miasta do domu babci, która go wychowywała, został napadnięty przez Łukasza i Ryszarda M., którzy zaczaili się na niego, na rogu skrzyżowania ul. Wrocławskiej. Jeden z nich prawdopodobnie uderzył chłopaka kamieniem w głowę, drugi go udusił. Chwilę potem zabójcy ściągnęli mu buty, ciało porzucili w przydrożnym rowie i uciekli - powiedział nam wujek Marka.

Kilka dni później policja przeszukała mieszkanie braci M. Funkcjonariusze odkryli w piecu centralnego ogrzewania pozostałości po butach jakie Marek miał na sobie tamtej nocy. Sąsiedzi braci M. powiedzieli, że to bardzo trudna rodzina. Łukasz M. - kilka dni wcześniej opuścił zakład karny, w którym odbywał wyrok za pobicia i kradzieże. Sprawą zabójstwa 22-letniego chłopaka zajmuje się prokuratura rejonowa w Nysie. Braciom grozi dożywocie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.