Facebook Google+ Twitter

Grodno: Na razie spokojnie przed zjazdem ZPB

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-15 09:09

W Grodnie trwa rejestracja delegatów na zjazd Związku Polaków na Białorusi. Białoruskie władze uznają zjazd za nielegalny i zapowiadają, że osoby odpowiedzialne za jego organizację poniosą odpowiedzialność karną. Związek kierowany przez Andżelikę Borys nie jest uznawany przez reżim Aleksandra Łukaszenki. Przez kilka tygodni białoruskie służby specjalne próbowały uniemożliwić przeprowadzenie zjazdu. Zastraszano związkowców i ich rodziny, a kilku działaczy Związku Polaków straciło pracę.

Jeszcze wczoraj grodzieńska administracja poinformowała władze związku, że organizacja zjazdu oznacza złamanie białoruskiego prawa. Jednak Andżelika Orechwo, wiceprzewodnicząca Związku Polaków na Białorusi, powiedziała, że od rana nikt nie niepokoi przedstawicieli.

Aby zjazd był ważny powinno wziąć w nim udział minimum 150 delegatów. Zdaniem Andżeliki Orechwo kworum będzie, bowiem do Grodna dotarli delegaci z najdalszych zakątków Białorusi. Polacy mieszkający na Białorusi podsumują dziś czteroletnią kadencję ZPB i wybiorą nowe władze.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.