Facebook Google+ Twitter

Grodno: Zniszczono samochody Związku Polaków na Białorusi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-06 12:39

Nieznani sprawcy zniszczyli dzisiejszej nocy w Grodnie dwa samochody osobowe należące do Związku Polaków na Białorusi - ustaliło Polskie Radio.

Członkowie Związku twierdzą, że wandale chcieli uniemożliwić wyjazd przewodniczącej organizacji Andżeliki Borys na spotkanie z Polakami mieszkającymi w północnej części obwodu grodzieńskiego.

Samochody należące do Związku Polaków zaparkowane były w różnych częściach Grodna. Sposób ich uszkodzenia wskazuje na tego samego sprawcę. W obu autach przebito wszystkie opony i oblano szyby niebieską farbą. "To kolejny element represji wobec naszej organizacji" - twierdzi rzecznik Związku Igor Bancer.

Bancer przypomina, że już wielokrotnie nieznani sprawcy przebijali opony w służbowych autach należących do członków polonijnej organizacji, ale nigdy jeszcze nie spowodowano takich zniszczeń.

Związek Polaków na Białorusi kierowany przez Andżelikę Borys od kilku tygodni jest obiektem ataku ze strony białoruskich władz i działaczy prorządowej organizacji o takiej samej nazwie.

Za kilka dni do Polski ma przyjechać minister spraw zagranicznych Białorusi, Siergiej Martynow.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.