Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13528 miejsce

Grodzka wicemarszałkinią? RP wystawia swoją kandydatkę

Po cofnięciu poparcia dla Wandy Nowickiej, jako wicemarszałkini Sejmu RP, Ruch Palikota przedstawił dziś nową kandydatkę na to stanowisko. Została nią posłanka Anna Grodzka.

 / Fot. PAP/Paweł SupernakO kandydaturze posłanki było w mediach głośno tuż po tym, kiedy na jaw wyszło, iż Wanda Nowicka zostanie odwołana ze swojego urzędu. Od dziś Anna Grodzka jest już także oficjalną kandydatką trzeciej siły parlamentarnej na to stanowisko.

Na konferencji prasowej szef klubu Janusz Palikot podkreślał merytoryczne przygotowanie posłanki oraz jej duże zdolności konsolidacyjne i dotychczasową dobrą pracę w komisjach sejmowych. Wyraził również nadzieję, że parlamentarzyści wykażą się tolerancją w głosowaniu, które będzie obserwował cały świat i zagłosują demokratycznie. Największe kontrowersje związane z posłanką wynikają z faktu, iż jest ona pierwszą osobą transseksualną w historii Sejmu RP.

Sama posłanka cieszy się z nominacji swej osoby, jako kandydatki na stanowisko wicemarszałkini Sejmu i obiecuje, że z pewnością "pozostanie sobą". Podkreśla także, że jest przygotowana, by objąć tę funkcję i godnie sprawować swój urząd:
"Jestem predestynowana, by kontynuować pracę Wandy Nowickiej. Wiem o co jej chodziło i mogę tę pracę podjąć."

PiS oraz SP już wcześniej zapowiedziały, że w razie nominacji Grodzkiej na to stanowisko, solidarnie zagłosują przeciwko. SP wystawiła również swojego kandydata - Ludwika Dorna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Panie Andrzeju i co dalej? Wciąż PO i równia pochyła ku przepaści z "czarodziejem" Rostowskim na czele? Czy może skrajnie populistyczna lewica i historia drugiej Hiszpanii? Zastanawia mnie jakich to krzywd Pan doświadczył przez dwa lata rządów PiS-u.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To taka gra ze strony Palikota , udaje ,że jest zły za " premie " a może parę % zyskać .
Nawet posłowie PiS wypowiadają się pozytywnie o pani Nowickiej ale nakaz klubu i niechęć do Palikota czyli nie bo nie !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Nowicka nie zostanie odwołana z funkcji wicemarszałka . Za odwołanie zagłosuje PiS i SP oraz Ruch Palikota pozostałe kluby będą przeciw .
Z matematyki wynika ,że Nowicka zostanie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma co bić piany - nareszcie w tym Sejmie prawdziwa baba z jajami

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł Urbański Dzisiaj 03:49 - jesli Pan rozpoczał lustrację, to wypada ją uzupełnić żródłowo:

życiorys nr 1 jest odkryciem i przedrukiem fragmentu z "Niezalezna.pl my informujemy - oni kłamią"
http://niezalezna.pl/30616-wielka-mistyfikacja

Kolejny, pominięty przez Pana fragment mówi:

..."Na tym samym wydziale psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, na którym szkolił się Krzysztof Bęgowski, w końcu lat 70. studiował także Piotr Pacewicz, uczestnik obrad okrągłego stołu, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”. To właśnie Pacewicz w swoim cyklu „Pociąg osobowy” w kwietniu 2010 r. zamieścił obszerny wywiad z Anną Grodzką, pt. „Skazana na płeć”: Anię Grodzką przedstawiła mi dziennikarka „Gazety”. Potem Ania opowiedziała mi swoją historię w programie „Pociąg osobowy” – zaczyna swój wywiad Pacewicz. A wcześniej, zapowiadając rozmowę, pisze: „Z Anną Grodzką, która właśnie zakończyła proces zmiany płci, prezeską fundacji Trans-Fuzja, rozmawia Piotr Pacewicz”.... Tymczasem Anna Grodzka na łamach „Wyborczej” gościła już wcześniej, m.in. w 2009 r., gdy pisano na temat debaty zorganizowanej przez Krytykę Polityczną w kawiarni Nowy Wspaniały Świat, gdzie Anna Grodzka, jedna z głównych uczestniczek, była przedstawiana jako prezeska fundacji Trans-Fuzja. Jednocześnie w urzędowych dokumentach w 2009 r. prezesem Fundacji był Krzysztof Bęgowski. Według oficjalnych informacji Krzysztof Bęgowski operację zmiany płci przeszedł w Bangkoku – proces zmiany płci miał się zakończyć w 2010 r. Krzysztof Bęgowski podobnie jak wielu innych znanych byłych działaczy Związku Studentów Polskich należał do Stowarzyszenia Ordynacka. Teraz – już jako Anna Grodzka – nadal jest w Stowarzyszeniu, m.in. obok Włodzimierza Cimoszewicza, Marka Belki czy Andrzeja Rozenka."...

Ewenement Anny Grodzkiej obszczekany jest przez "Pudelka" http://www.pudelek.pl/tag/Anna+Grodzka/
na wszystkie możliwe sposoby, przy czym znajdujemy tu również doniesienie mediów zagranicznych z momenty zaprzysieżenia posłów obecnej kadencji:

http://www.pudelek.pl/artykul/36236/zagraniczne_media_o_transseksualnej_poslance_z_polski_zdjecia/
"...Polska powitała pierwszą w Europie posłankę-transseksualistkę, co jest zwiastunem poważnej społecznej zmiany, która dokonuje się w tym tradycyjnym, katolickim kraju - czytamy w brytyjskim Daily Mail. Annie Grodzkiej, która przyszła na świat jako mężczyzna i poddała się operacji zmiany płci towarzyszył Robert Biedroń, pierwszy w tym kraju gej obdarzony społecznym zaufaniem i wybrany na posła."

W tym samym Pudelku znajdujemy wywiad z Cejrowskim, pt. "Facet z gumowym siurkiem - fuj"
http://www.pudelek.pl/artykul/39026/facet_z_gumowym_siurkiem__fuj/

Ciąg dalszy wywiadu z panem Cejrowskim nie ma tu juz nic do rzeczy, aczkolwiek w sprawie z demonami, które ponoć opanowały Polskę, cos jest na rzeczy. Ostatecznie to panu Cejrowskiemu mogło sie coś bo bosych stóp przkleić u dzikich w Amazonii i przywlókł toto do nas. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewentualne głosowanie w sprawie kandydatury Grodzkiej na wice-marszałka Sejmu może wyłonić przyszłą koalicję, ale zanim to nastąpi to może warto przeczytać dwa życiorysy:

"Życiorys nr 1:
Krzysztof Bogdan Bęgowski urodził się 16 marca 1954 r. w podwarszawskim Otwocku jako jedyny syn Kazimiery i Józefa, żołnierza zawodowego Ludowego Wojska Polskiego w stopniu pułkownika. Krzysztof studiował na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie ukończył wydział psychologii (specjalizacja psychologia kliniczna). Dokumenty służb specjalnych PRL pokazują karierę partyjną, którą zaczął, będąc jeszcze studentem. Na V roku psychologii w 1982 r. (trwał wówczas stan wojenny) był już członkiem egzekutywy Podstawowej Organizacji Partyjnej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, pracownikiem Rady Okręgowej Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, gdzie był jednocześnie członkiem Komitetu Wykonawczego ds. Pracy Politycznej, a później ds. Szkoleń. We wrześniu 1982 r. Krzysztof Bęgowski został skierowany do Szkoły Podchorążych Rezerwy w Łodzi, gdzie odbywały się szkolenia polityczne. Po długotrwałym przeszkoleniu wojskowym (taka informacja znajduje się w kwestionariuszu paszportowym Bęgowskiego z 1986 r.) został dyrektorem Alma Pressu, wydawnictwa ZSP założonego w 1984 r. przez Jarosława Pachowskiego, członka PZPR, syna ambasadora PRL na placówkach w Brukseli, Paryżu, Sztokholmie i w Kambodży. (?) Przebieg kariery Krzysztofa Bęgowskiego, jaki wyłania się z dokumentów służb specjalnych PRL, pokazuje, że władze partyjne miały do niego najwyższe zaufanie. Świadczą o tym m.in. liczne wyjazdy za granicę ? często podróżował do ZSRS. Był m.in. w Moskwie i Rostowie w lipcu 1982 r. na seminarium szkoleniowym ? stroną zapraszającą był Komsomoł ? komunistyczna organizacja młodzieżowa. Jako sekretarz Komisji Informacji Rady Naczelnej ZSP w 1984 r. był w NRD ? Berlinie Wschodnim i Lipsku ? na wizytacji firmy Reprotechnik. Jako dyrektor i redaktor naczelny studenckiej oficyny wydawniczej Alma Press pojechał też na Kubę w Brygadzie Młodzieżowej im. R. Miałowskiego, do Jugosławii oraz do Austrii do firmy Sony. Co ciekawe, na dokumentach wyjazdowych Krzysztofa Bęgowskiego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odnotowało, że ?wpis w książeczce wojskowej nie wymaga dalszych wyjaśnień?, co oznaczało, że za osobę wyjeżdzająca gwarancje brały wojskowe służby specjalne PRL. Krzysztof Bęgowski posługiwał się paszportem uprawniającym do wielokrotnego przekraczania granicy, na który w czasach PRL mogli liczyć tylko ludzie władzy.

Życiorys nr 2:
Anna Grodzka urodziła się jako mężczyzna, syn Józefa i Kazimiery, nosiła imiona Krzysztof Bogdan i nazwisko Bęgowski. Na prawny i fizyczny proces zmiany płci zdecydowała się dopiero, gdy jej syn ze związku małżeńskiego (zakończonego rozwode) był już dorosły. Operację przeszła w klinice w Bangkoku. Jej procesowi zmiany płci (formalnie zakończonemu w 2010) został poświęcony film dokumentalny Trans-akcja wyprodukowany w 2010 przez stację telewizyjną HBO.
Anna Grodzka ukończyła studia z zakresu psychologii klinicznej na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadziła działalność gospodarczą, przez wiele lat pracowała w branży wydawniczej, reklamowej i poligraficznej. Zajmowała się też produkcją filmów i seriali dla Telewizji Polskiej. Działała w Zrzeszeniu Studentów Polskich, Socjaldemokracji RP, następnie do września 2011 była członkinią Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Warszawie. Należy również do Stowarzyszenia "Ordynacka".
W 2008 współzałożyła Fundację Trans-Fuzja. Organizacja ta, w której do listopada 2011 pełniła funkcję prezesa, stawia sobie za cel upowszechnianie wiedzy o transpłciowości, a także podejmowanie działań na rzecz wsparcia osób transseksualnych itranswestytycznych. Do końca 2011 była wiceprzewodniczącą Komisji Dialogu Społecznego ds. Równego Traktowania przy Prezydencie m.st. Warszawy.
W 2011 Anna Grodzka kandydowała w wyborach do Sejmu RP. Na liście wyborczej Ruchu Palikota w okręgu krakowskim zajęła pierwsze miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co by nie powiedzieć, p. Grodzka będzie potrzebowała dużo siły.. i siły spokoju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się, choć już mnie skręca na wyobrażenie o tym, jak Grodzka, prowadząc obrady, przywołuje jakiegoś PiSowca do porządku, a ten jej odkrzykuje chamską ripostę typu "tak, panie marszałku", ku ogólnej uciesze oszołomów na sali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No zobaczymy co będzie. Cieszy mnie, że dożyliśmy takiej sytuacji. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Pani myśli..? Ja byłam w 100 procentach pewna, że projekt PO w sprawie związków partnerskich przejdzie, a zaskoczona zostałam arcyniemiło... Także, staram się nie robić sobie większych nadziei. Kto wie co poseł Żalek przykładowo tam jeszcze chowa za pazuchą... :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.