Facebook Google+ Twitter

Grodzkiej zarzuca się hipokryzję. Niższość rasową Godsonowi

- Czemu tak mało kobiet jest w prezydium waszej partii? – pytał posłankę Annę Grodzką red. Wiesław Dębski a do polityka Platformy wykształcony prawnik napisał: "ty czarnuchu". "Gwałt korekcyjny" miał wymusić na pośle zmianę poglądów.

Sonda

Ruch Palikota podejmuje sprawy kobiet i homoseksualistów dla doraźnych celów politycznych

 / Fot. youtubeRuch Palikota jest mało kobiecy. Zasiada w nim jedynie 9 proc. kobiet. W prezydium żadna, oprócz transseksualisty Anny Grodzkiej.

Mało profeministyczny w działaniu Palikot oraz rasistowski prawnik, żądający równouprawnienia dla homoseksualistów. Kto udaje humanizm na liberalnej scenie politycznej?

Zaledwie cztery kobiety w partii, na której sztandarach wypisano równouprawnienie i parytety. Musieliśmy to zrobić, żeby się przebić - tłumaczy Grodzka w programie "Z każdej strony" na portalu wp.pl. - Pani potwierdza, że listy układacie pod rezultat wyborczy a nie zgodnie z przekonaniami - oskarżał Wiesław Dębski.

"Jest pani gorącą zwolenniczką parytetów - podchwytliwie zapytał dziennikarz. - Tak oczywiście. Na 43 posłów 4 kobiety, 9 procent - wątpił rozmówca Grodzkiej. - Ale to była wojna żeby w ogóle wejść parlamentu - broniła się posłanka. - Czyli kobiety poświęcić – nie ustępował dziennikarz. "Po prostu tak wyszło. Żyjemy w takim społeczeństwie, w jakim żyjemy, bo po co są parytety, żeby kobiety nauczyły się żyć w społeczeństwie i miały szansę." - "Nie wiem czy pani słyszy co pani mówi: jeżeli będziemy mieli kobiety na listach będziemy mniej skuteczni".

Posłanka opowiedziała się zdecydowanie za adopcją dzieci przez homoseksualistów. Zaznaczyła, że jest to jej prywatny pogląd. Powołała się jednak na wyniki badań szwedzkich. - Tam takie dzieci się bada, z ich doświadczeń wynika, że dzieci z takich związków są w lepszej kondycji niż "przeciętne" - stwierdziła Grodzka. - Czuję się wyedukowana na ten temat i wiem, że nie powinno być różnicy między małżeństwem a związkiem partnerskim – pouczała.

- Pani mówi że to nie ważne czy związek czy małżeństwo? - Ważne żeby były związki między ludźmi, którzy nie chcą małżeństwa. - Czemu pozwalacie, żeby PiS był bardziej lewicowy w sprawach gospodarczych. 14 proc. bezrobocie, anulowanie programu "Rodzina na swoim"…? - zarzucał Ruchowi Palikota Wiesław Dębski.

- Czarnoskóry polityk Platformy zmuszony był reagować na ataki innego rodzaju: - Jest pan czarnuchem - napisał do Godsona poważny prawnik. - To przykład na tolerancję wśród zwolenników preferencji wolnościowej, ale bez aksjomatów jest ona groźna - wnioskują politycy prawicy.

Dr Michał Roszak, pracownik znanej poznańskiej kancelarii prawnej Sójka&Maciak, korespondował z posłem Johnem Godsonem na temat jego sprzeciwu wobec związków partnerskich. W jednym z e-maili napisał do czarnoskórego posła PO "czarnuch". Godson ujawnił to na Facebooku, a całą sprawę opisał "Dziennik Gazeta Prawna".

Godson głosował przeciw podjęciu przez parlament prac nad projektami ustaw o związkach partnerskich. Po tym głosowaniu dr Michał Roszak: "Szanowny Panie Pośle, głęboko przemyślałem sprawę mojego maila do Pana, Pana odpowiedzi, sprawę dyskusji nad związkami partnerskimi i Pana głosowania. Do Pana, który mimo wszystko jest (chyba?) trochę inteligentniejszy od swoich kolegów, chciałbym więc napisać jeszcze jedno słowo: CZARNUCH. Niech Pan to sobie przemyśli, Panie Pośle".

Godson był skonsternowany rasistowskimi inwektywami, ale nie zmienił poglądów na kwestie moralne: homoseksualizmu, aborcji i małżeństwa.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 08.02.2013 15:34

Odwracasz "kota ogonem". Godson nie uważa się za ofiarę, mało tego - nie uważa nawet, że jest w Polsce szykanowany czy nietolerowany. Choć nawet w Sejmie się z niego śmieją.

Gdzie w tym przypadku dopatrujesz się "przemocy emocjonalnej"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba wiesz co to jest przemoc werbalna albo emocjonalna?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.02.2013 15:10

Godson jest "ofiarą przemocy"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiele ofiar przemocy zamyka sprawę. Ale to nie znaczy, że mamy nad takimi aktami przechodzić do porządku dziennego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.02.2013 23:55

Pani Aneto - dokładnie O TYM pisałem. Godson zamknął sprawę, a prawica i Maria Czerw wykorzystują to do celów politycznych.

Kiedy prawicowy poseł wyśmiewał się z posła-Murzyna ani Marysia, ani prawica nie zabierali głosu. Wówczas Godson także nie był zainteresowany drążeniem sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marek Chorążewicz
@Artur Mączka Dzisiaj 00:37 Pan Artur wysilił się na prześmiewczy ton, ale że pora późna, to walnął na odlew i trafił W Grzegorza Winka. Tak to już jest jak zaczyna działać zmęczenie...

Walnąć -walnął, ale trafił raczej kulą w płot ;)

Godson na fb nie tylko sprawę ujawnił i był listem skonsternowany, ale również napisał: "Przed chwilą rozmawiałem z Panem dr Michałem Roszakiem, który mnie przeprosił za list, który napisał. Przeprosiny przyjąłem a sprawę traktuję jako zamkniętą."

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Artur Mączka Dzisiaj 00:37
Pan Artur wysilił się na prześmiewczy ton, ale że pora późna, to walnął na odlew i trafił W Grzegorza Winka. Tak to już jest jak zaczyna działać zmęczenie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkim śmiertelnie znudzonym publicystyką Szanownej Autorki polecam ciekawe hasło w Wiki, mające bezpośredni związek z tematem (niestety nakazujące zwątpić w jej optymizm):

http://pl.wikipedia.org/wiki/Demokracja_totalitarna

To samo znacznie szerzej i dokładniej w anglojęzycznej wersji tego hasła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artur Mączka Dzisiaj 00:37
@Grzegorz Wink
To mama akceptuje wasz związek.

Moja matka nie żyje od 6 lat.


Jaki związek?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.02.2013 01:08

"Łukaszu masz prawo do swojego punktu wodzenia, byleś nie odmawiał go innym i pamiętaj, że w demokracji - źle to czy dobrze - decyduje większość."

Marysiu, to nie jest mój punkt widzenia tylko Godsona. Poseł Godson przestał zajmować się sprawą po otrzymaniu przeprosin. Nie dopatruje się rasizmu w wypowiedziach. Ty natomiast na siłę analizujesz sprawę.

W przypadku analizowanej sprawy większość nie ma głosu, tylko poseł Godson. Poseł Godson nie jest zainteresowany, abyś wciągała jego osobę w rasistowskie pogrywanie. Zajrzyj na jego FB.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.