Facebook Google+ Twitter

GROM nie będzie walczyć. z somalijskimi piratami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-03 18:00

Jednostka GROM nie będzie uczestniczyć w akcji przeciwko piratom działającym u wybrzeży Somalii. Ministerstwo Obrony Narodowej zdementowało doniesienia "Rzeczpospolitej" w tej sprawie.

Według gazety, elitarna jednostka antyterrorystyczna GROM miałaby współpracować z sojusznikami z Unii Europejskiej uczestniczącymi w akcji antypirackiej.

Rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Robert Rochowicz powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że resort nie ma planów wysłania do działań przeciwko piratom żadnych polskich jednostek.

Rzecznik MON dodał, że kilka tygodni temu szef resortu Bogdan Klich uczestniczył w rozmowach ministrów obrony państw NATO na temat akcji przeciwko piratom. Minister powiedział wówczas, że Polska nie zamierza uczestniczyć w tych działaniach.

"Rzeczpospolita" twierdziła, że w akcji przeciwko somalijskim piratom weźmie udział jednostka GROM. Według tych doniesień, miałoby tam pojechać kilkudziesięciu komandosów z Wodnego Oddziału Bojowego GROM-u. Pomysł udziału GROM-u w tej operacji miał się rzekomo pojawić po uprowadzeniu przez somalijskich piratów tankowca "Sirius Star" z dwoma Polakami na pokładzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.