Facebook Google+ Twitter

Gromy i pioruny po wypowiedzi Waszczykowskiego o Mazowieckim

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski wywołał burzę w Internecie swoją wypowiedzią o śp. Tadeuszu Mazowieckim.

Waszczykowski wyznał dziennikarzowi serwisu informacyjnego naTemat, że nie ma głębszych refleksji związanych z Tadeuszem Mazowieckim. „Nie znałem go” - powiedział poseł PiS-u. Ale…
W tym samym wywiadzie Waszczykowski wyraził swoje ubolewanie wobec sytuacji, która zaistniała po katastrofie smoleńskiej, gdy – jego zdaniem - niemal od razu posypała się lawina negatywnych komentarzy dotyczących prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Tymczasem po śmierci Tadeusza Mazowieckiego, zdaniem Waszczykowskiego, pod adresem byłego premiera negatywnych komentarzy nie ma. W opinii Waszczykowskiego Tadeuszowi Mazowieckiemu próbuje się na siłę budować pomnik, a w przypadku śp. Lecha Kaczyńskiego mamy do czynienia wyłącznie z krytyką. Jednocześnie Witold Waszczykowski podkreślił, iż niczego nie zarzuca Tadeuszowi Mazowieckiemu.
Słowa Waszczykowskiego wywołały lawinę komentarzy internautów. Po jego wypowiedzi najczęstszy zarzut stawiany przez internetowych komentatorów posłowi PiS-u brzmi: on mija się z prawdą. Po katastrofie smoleńskiej, zdaniem wielu internautów, przez wiele dni powstrzymywano się od negatywnych komentarzy pod adresem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zaś po śmierci Tadeusza Mazowieckiego, ze strony prawicowych komentatorów, niemal natychmiast pojawiło się mnóstwo pejoratywnych ocen zarówno osoby byłego premiera, jak i jego dokonań.
Artykuł, na który się powołuję, znajdą Państwo w serwisie informacyjnym naTemat, pod adresem:

http://www.natemat.pl/80331,burza-po-slowach-witolda-waszczykowskiego-natemat

Czy wszystkie wydarzenia w Polsce już zawsze niektórym będą kojarzyły się z katastrofą smoleńską?

***

Nieopublikowane w serwisie Wiadomości24 teksty publicystyczne mojego autorstwa, znajdą Państwo na moim blogu, pod adresem http://www.zbigniew-stefanik.blog.pl/ oraz na portalu Salon24, na stronie http://www.zbigniewstefanik.salon24.pl/. Serdecznie zapraszam do ich lektury i merytorycznej dyskusji.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.