Facebook Google+ Twitter

Gronkiewicz-Waltz atakuje protestujących lekarzy: "Chcą by rząd odjął im pracy"

Prezydent Warszawy twierdzi, że protest lekarzy jest nieuzasadniony. Wprowadzenie ustawy refundacyjnej uważa za dobrą decyzję, a lekarzom zarzuca, że chcą jedynie tego, aby rząd "odjął im pracy".

Sonda

Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz ma rację?

"Wreszcie mamy system taki, jak na całym świecie, że w każdej aptece obowiązuje taka sama cena leku refundowanego. To standard światowy" - podkreśliła w rozmowie z radiem TOK FM. Gronkiewicz-Waltz stwierdziła, że postawa lekarzy jest największym problemem, bo nie muszą się oni wcale zajmować biurokracją. Uważa ona, że od takich rzeczy jak sprawdzanie, czy pacjent jest ubezpieczony, powinny być pielęgniarki lub asystentki. Przez to lekarz miałby więcej czasu dla pacjenta.

"To jest tak duża zmiana, że napięcie i konflikty są. Jak robiłam denominację to był ogólny strach. Pewnych rzeczy emocjonalnych nie da się uniknąć" - skomentowała zaistnienie konfliktu. Twierdzi, że musimy uczyć się biurokracji i wprowadzać do Polski standardy europejskie.

Poranne wystąpienie szefa Naczelnej Rady Lekarskiej, któremu się przysłuchiwała, upewniło ją w tym, że lekarze dążą tylko do tego "żeby im ująć pracy". Chodziło o wystąpienie Macieja Hamankiewicza w Poranku Radia TOK FM, podczas którego zapewniał, że pacjenci rozumieją protest lekarzy, bo jest on "oporem przeciwko draństwu".

Prezydent Warszawy niewypisywanie recept dzieciom i emerytom uważa za nieetyczne. "Przecież wszystkie dzieci są w Polsce ubezpieczone. Lekarz musi wiedzieć, kto jest ubezpieczony, a kto nie. To jest część jego pracy" - dodała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Wkurzony lekarz
 • Wkurzony lekarz
 • 04.01.2012 21:21

Jestem lekarzem i wiem jak teraz sytuacja wygląda. Do bani (żeby nie powiedzieć gorzej)! Pompuję kasę w takich oszołomów, aby moja dola była lepsza, a tu taki darmozjad chce za wszelką cenę utrudnić mi życie! Mam tego dość! JUŻ NIGDY NA NIĄ NIE ZAGŁOSUJĘ!!! A ci, którzy w sondażu zaznaczyli, że lekarze ,,Boją się, że będą musieli więcej pracować" chyba nie mieli nigdy okazji porozmawiać z lekarzem i usłyszeć jak to jest, tylko słuchają takich gronków (specjalnie z małej litery)!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 04.01.2012 13:43

Gronkiewicz-darmozjadzie won do Izraela.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lojzek
 • lojzek
 • 04.01.2012 09:34

niektorzy lekarze to panowie lekarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba Wolski
 • Kuba Wolski
 • 03.01.2012 21:54

Warszawiacy zapamiętają sobie te słowa, obrażające lekarzy. HG Waltz ,widać żyje na innej planecie. Władza i nadmiar pieniędzy odbija!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 03.01.2012 21:36

widzę że lekarze stali się teraz "wrogami ludu".Ukochany przywódca będzie musiał zrobić z nimi porządek.Najwyraźniej lekarze są kolejną grupą społeczną która niedorosła do światłych poczynań reformatołów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
doPiSek
 • doPiSek
 • 03.01.2012 20:59

ZA WSZYSTKIE CZYNNOŚCI DODATKOWE NFZ - PŁACI LEKARZOM [badanie to jedna z czynności ]

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad rem
 • ad rem
 • 03.01.2012 20:56

Każdy z nas był u lekarza i widział jak pracuje , ile poświęca czasu na pacjenta [ rodzinny 5 minut ] ? Kto zajmuje się tzw pracą papierkową ? Specjalista ma góra 10 leków do zapamiętania a i swoich przewlekłych pacjentów zna jak własną kieszeń . O co kruszyć kopie ? Jak stawiał P- przy przewlekłych to co mu szkodzi wpisać 30- 50 % ? albo bezpłatne. Przeważnie wszyscy mają komputery a w nich programy refundacyjne , wpisuje , klika i wie . Niektórzy ze skąpstwa nie zatrudniają pielęgniarki to i dla nich czas cenny a przyjmują + - 50 OSÓB.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 03.01.2012 20:32

chociazby ustawa refundacyjna byla jak najlepsza niektorzy pozalowania godni lekarze zawsze beda mieli obstrukcje.ja takich lekarzy nie uszczesliwiam swoja wizyta.lech walesa ma najwieksza zasluge w tym ze nauczyl ludzi protestowac strajkowac a oduczyl pracowac.do nieskonczonnosci tak nie moze byc.nie dziwmy sie ze kryzys goni kryzys.trzeba troszeczke musztry tak jak w wysmiewanych chinach ktore juz sa pierwsza potega na swiecie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek Pszczółka
 • Jacek Pszczółka
 • 03.01.2012 20:29

Szkoda gadać. Następne cztery lata zmarnowane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.