Facebook Google+ Twitter

Gronkiewicz-Waltz dała zgodę na marsz Rosjan. "Pomysł z piekła rodem"

Były ambasador RP w Rosji Stanisław Ciosek, w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" w ostrych słowach krytykuje zgodę władz Warszawy na przemarsz rosyjskich kibiców ulicami stolicy we wtorek 12 czerwca, w dniu meczu Polaków z Rosjanami. To pomysł z piekła rodem, mówi o demonstracji. Tymczasem władze stolicy i policja bagatelizują sprawę.

Sonda

Uważasz, że Rosjanie powinni mieć prawo przemaszerować na Stadion Narodowy?

 / Fot. PAPPrezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zgodę na przemarsz rosyjskich kibiców ulicami stolicy w dniu meczu Polaków z Rosjanami. Trasa i godzina przemarszu utrzymywana jest w tajemnicy. Tego dnia w Rosji obchodzony jest Dzień Flagi.

Stanisław Ciosek uważa, że nie powinniśmy się na to zgodzić i chyba wie co mówi. W końcu spędził w Moskwie 7 lat jako ambasador. Ciosek uważa, że nie można robić manifestacji na obcym terytorium. "Rosjanie nie powinni tego robić. Flagę mogą sobie czcić u siebie", mówi były ambasador i dodaje, że w sprawie przemarszu trzeba było interweniować na szczeblu dyplomatycznym.

Tymczasem stołeczny Ratusz bagatelizuje sprawę przemarszu i nie planuje specjalnych zabezpieczeń. Rzecznik warszawskiej Policji ma równie dobre samopoczucie i uważa, że będzie to marsz pokojowy. Tymczasem jak dowiedzieli się reporterzy rmf24.pl, uczestnicy przemarszu mają być ubrani w czerwone stroje, które nie mają nic wspólnego z trójkolorowymi barwami rosyjskiej flagi, a raczej kojarzą się z czasami ZSRR.

Związek rosyjskich kibiców jest ponadto opłacany przez władze, dlatego tez można spekulować, iż pomysł marszu zrodził się w głowach polityków na Kremlu. A to wskazuje na ewidentną prowokację. Tym bardziej dziwi więc beztroska MSW, policji i władz Warszawy, szczególnie w kontekście zajść we Wrocławiu. Przestrogi Cioska, który twierdzi że jest to wywoływanie wilka z lasu, wydają się więc jak najbardziej uzasadnione.

Stanisław Ciosek w wywiadzie dla wprost.pl odniósł się również do relacji między Polską a Rosją. Porównał je do spoglądania na siebie przez jedną lunetę. Polacy, spoglądając na Rosję, widzą ją jak olbrzymiego, brzydkiego niedźwiedzia z pazurami. Rosjanie, spoglądając z drugiego końca lunety, widzą Polskę jak coś małego, niegodnego uwagi. Według Cioska takie spojrzenie jest bez sensu i powinniśmy to robić normalnie, bez żadnych instrumentów.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

myNaród
  • myNaród
  • 12.06.2012 23:30

tym razem mamy pisemną prośbę i zgodę na przejazd.
następnym razem nie będzie prośby ani zgody.
będzie przejazd i to czołgami

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 12.06.2012 15:50

czemu polskie media mydlą sprawe??? święto rosjan tak ale to jest święto upadku ZSRR i powstanie federacji rosyjskiej!!! na dobra sprawe to i my moglibyśmy swiętowac razem z rosjanami!!! a te nasze ogłupiające media rozpisuja sie i ja myslałem ze to jakies komunistyczne swięto!!! jak to można ludzi wyrolować z informacją!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stanisław Markowski
  • Stanisław Markowski
  • 12.06.2012 12:14

Przekombinowałem .Napisze uważniej .

No proszę to Jasiu Tomaszewski czyta posty na tym portalu.
Tak napisała pani Natasza Pietrowna(11 czerwca ,14:18 )na tej stronie trochę wcześniej:
"@Marta Jenner
To jak sobie Pani wyobraża przemieszczenie się kibiców na mecz .TELEPATYCZNIE ?A może maja iść gdzieś zaułkami a może już czekać na mecz ukrytym z tydzień na tym stadionie .To jest idiotyzm co Pani pisze .A może obywatele Rosji mają iść pojedynczo na ten mecz tylko po to by ich po drodze na stadion pobito?, ot tak z pięciu kiboli na jednego kibica.
Proszę ,niech Pani pisze rozsądnie i wczuje się w tych Rosjan .A jak polscy kibice będą w Rosji to tez maja chodzić niczym burczymuchy albo dać się pobić przez bojówkarzy , kiboli rosyjskich ??!!Niech Pani zważy to rozsądnie i nie wzbudza negatywnych emocji .O to Panią proszę i wyszkowskich Polaków . "
Tak jest napisane w Fakcie na tej stronie :
http://euro2012.fakt.pl/Jan-Tomaszewski-broni-marszu-Rosjan-przez-Warszawe-Jan-Tomaszewski-za-marszem-Rosjan-przez-Warszawe-Jan-Tomaszewski-popiera-marsz-Rosjan-na-Stadion-Narodowy-,artykuly,162704,1.html
Podaje te słowa :
"Tego to już nikt się nie spodziewał. Najpierw Jan Tomaszewski, dodajmy poseł PiS, ogłosił, że bojkotuje polską reprezentację na Euro 2012, a teraz - niczym rzecznik Hanny Gronkiewicz-Waltz - broni przemarszu Rosjan na Stadion Narodowy. - Robi się wielką awanturę, że przez most Poniatowskiego przejdą Rosjanie, a to jak oni mają przejść? Pod wodą? Po dnie Wisły? - mówi Tomaszewski "
To Jasiu ma już przechlapana u Jarka Kaczyńskiego .

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://euro2012.fakt.pl/Jan-Tomaszewski-broni-marszu-Rosjan-przez-Warszawe-Jan-Tomaszewski-za-marszem-Rosjan-przez-Warszawe-Jan-Tomaszewski-popiera-marsz-Rosjan-na-Stadion-Narodowy-,artykuly,162704,1.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak , wyborca.
  • Polak , wyborca.
  • 12.06.2012 11:09

Panie Andrzeju mam odmienne zdanie w kwestii tego przemarszu .Wiem ,że Rosjanie będą szli w zorganizowanej grupie na stadion by kibicować swojej drużynie .Zapewne również będą czcić dzisiejsze ich święto .Mogą dzięki temu bez problemów wyrażać swoje zdanie .
TAK , niech ich kibole z Polski zaczepiają , niech Ewa Stankiewicz z Solidarnymi ich zaczepia , niech Sakiewicz z bojówkami z Gazety Polskiej (jest ale wyraźnie antypolska ) zaczepia .
WRESZCIE POLSKI RZĄD I PRZEDE WSZYSTKIM -PREMIER , Donald Tusk oraz MINISTER MSW , Jacek Cichocki ZROBIĄ Z TA HOŁOTĄ WROGAMI - Rzeczpospolitej Polskiej -PORZĄDEK .NIECH WRESZCIE WYPEŁNIAJĄ SWOJE OBOWIĄZKI NALEŻYCIE .NIECH WRESZCIE BĘDZIE SPOKÓJ A NIE WIECZNE ROZRÓBY .
Niech wreszcie polski rząd i minister MSW zrobi z nimi porządek , niech wreszcie będzie szanowane prawo i szacunek do mojej ojczyzny III Rzeczpospolitej Polskiej .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Remek
  • Remek
  • 11.06.2012 23:51

Peowskie pajace zawsze są śmieszne, nawet jak fałszują cudze niki.Ale cóż, fałszują bo ich na to stać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 11.06.2012 23:44

Śmieszne i nawet mi się podoba.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 11.06.2012 23:29

Grzegorz Wink Dzisiaj 21:58 , dobrze robisz demaskując chamstwo tych oszołomów .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olek Kan
  • Olek Kan
  • 11.06.2012 23:27

Bardzo dobrze ,że Staruchowicza "starucha" wreszcie aresztowano To jest nie tylko kibol ale pospolity bandzior .To za niego się wstawili posłowie z PiS ;Beata Kempa i senator z żoną Romaszewski .Zastępcą tych kiboli jest obecny poseł z PiS Wipler.To jest takie towarzystwo od rozrób .

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 11.06.2012 22:10

@Wink jestem u siebie i nie ty będziesz mnie na emigrację wysyłał.W tym wolnym państwie przed Euro na polityczne zamówienie aresztuje się polskich kibiców(tych samych co przed wyborami) a rosyjskim pozwala się na wszystko.A może jako goście powinni się nieco taktowniej zachowywać skoro wiedzą że meczom z nimi zawsze towarzyszą pozasportowe emocje?Wydanie zgody na przemarsz to brak odpowiedzialności albo głupota i zwykłe dziadostwo.