Facebook Google+ Twitter

Gronkiewicz-Waltz może czuć się zagrożona. Zebrano wystarczającą liczbę podpisów

Dziś nastąpiło złożenie wniosku o referendum w sprawie odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Na liście jest 232 tys. podpisów warszawiaków, czyli o 100 tys. więcej niż wymagają przepisy.

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiW czasie konferencji prasowej Piotr Guzioł, burmistrz Ursynowa poinformował, że składa wniosek o referendum w sprawie odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Zawiera on 232 tys. podpisów pod wnioskiem. Oznacza to, że nawet jeśli niektóre zostaną zweryfikowane jako fałszywe ze względu na sabotaż zwolenników PO, to jest wystarczająca nadwyżka do wymaganej w przepisach liczby.

Od złożenia wniosku wniosek do komisarza wyborczego zaczyna się kolejny etap przygotowań do referendum w Warszawie. Liderzy Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej będą apelować do warszawiaków o wzięcie udziału w referendum.

Komisarz od dziś ma miesiąc na weryfikację podpisów, sprawdzenia, czy podpisy składały wyłącznie osoby zameldowane w stolicy oraz czy przy podpisach są na przykład numery PESEL. Tyle czasu najmniej upłynie zatem do oznaczenia terminu głosowania w sprawie odwołania prezydent Warszawy. Do wyznaczenia daty referendum jest pięćdziesiąt dni. Najwcześniej może odbyć się pod koniec sierpnia, najpóźniej w pierwszy weekend października.

Hanna Gronkiewicz-Waltz ma nadzieję na korzystny wynik referendum, zniechęca warszawiaków do wzięcia w nim udziału. Do bojkotu głosowania wezwał ostatnio premier. Donald Tusk.

CZytaj także: PO wzywa do bojkotu referendum w Warszawie

By referendum było ważne, do urn musi pójść 389 tysięcy osób. Jeśli frekwencja będzie niższa lub większość opowie się przeciw odwołaniu, kadencja prezydent skończy się dopiero jesienią 2014 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Jak HGW zostanie komisarzem to będzie humorystyczn asytuacja. Tusk sie ośmieszy i tak straci tę część poparcia, które mu jeszcze zostało. A tego by chyba nie chciał. A jak się zachował, gdy Nowaczyk został odwołany? Natychmiast przekreślił go i odciął się od niego. Żeby nie stracić poparcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawa odwołania rzeczywisci ewyglada na drugorzędną. Chodzi o pokaz sił przed kolejnymi wyborami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto, jestem przekonany, że artykuł nie jest o żadnym poprzedniku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedynym argumentem za nieodwoływaniem HGW jest to, że wkrótce wybory samorządowe. Ale jedynym. Nic innego.

Jeśli jednak mieszkańcy stolicy zdecydowali, że pewne działania trzeba przyśpieszyć, to jest to ich decyzja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ach , gdyby poprzednik cokolwiek zrobił w Warszawie ,ile krytyki dzisiaj by było mniej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

To bardzo bolesne dla PO na Ursynowie - bastionie lemingów.
Warto przypomnieć dotację 400 milionów dla ITI-TVN, budowę rury pod Wisłą dla przerzutu ścieków za co najmniej półtora miliarda (w miejsce sprzedanych gruntów pod oczyszczalnię po zachodniej stronie Wisły). Wybór najmniej ekonomicznej, efektywnej i bezpiecznej przeprawy drugiej nitki metra przez Wisłę, której koszt i konsekwencje ogromnie nadszarpnęły budżet i z pewnością wykluczyły budowę kilku kolejnych odcinków metra i rozpoczęcie budowy trzeciej linii podziemnej kolejki.
Swego czasu prosiłem HGW o uzupełnienie zieleni zamiast betonowania niecek po wyciętych wcześniej drzewach na mojej ulicy. W odpowiedzi Rada Warszawa przegłosowała, że nie zgadzam się na remont chodnika (sic). Opisałem to na łamach W24. To bardzo "ciekawe" procedury rozwiązywania skarg i wniosków przyjęte przez Urząd HGW. Sprawa zwrotu wielu nieruchomości w trybie administracyjnym (uznaniowym) a nie w drodze postępowania sądowego znacznie zubożyła wspólny majątek wraz z szybką budową Muzeum Żydów - to dostrzegalne priorytety.
Likwidacja hal targowych pod PKiN a wstrzymanie budowy obiecanego Muzeum Sztuki Nowoczesnej (kolejne, ogromne koszty nie tylko materialne), etc, etc

Komentarz został ukrytyrozwiń

Guzioł wszedł w walonki Leppera i krzyczy .. Gronkiewicz musi odejść !
Internauci Ursynowa zrobili listę co zrobił [ nie zrobił ] na Ursynowie . Przez 2 lata budował 147 m[ metrów] ścieżki rowerowej .Środków unijnych załatwił 2 mln euro , poprzednicy 14 mln itd .
Jak sobie poradzi z całą Warszawą ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.