Facebook Google+ Twitter

Gronkiewicz-Waltz przed rocznicą katastrofy smoleńskiej: To PiS robi problemy

Ruszyły przygotowania do obchodów drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Politycy Prawa i Sprawiedliwości, jak wynika z programu na ten dzień, większość czasu spędzą na Krakowskim Przedmieściu.

 / Fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz"Zażądano od nas uzgodnień z komendy mazowieckiej policji, Zarządu Dróg Miejskich i zgody inżyniera ruchu" - mówi Maciej Wąsik, współorganizator obchodów. Dodaje, że w ubiegłym roku takiej konieczności nie było. Radny m.st. Warszawy dodaje, że władze chcą specjalnie stworzyć atmosferę napięcia tak jak w ubiegłym roku, kiedy to kordony policji nie dopuściły do złożenia wieńców przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości, czytamy w serwisie wp.pl.

Andrzej Melak, brat poległego w katastrofie Stefana Melaka mówi, iż działania warszawskiego ratusza wyglądają tak samo jak kilka dni po katastrofie. Sprzątanie zniczy oraz zabieranie kwiatów ma świadczyć o tym, że mechanizmy utrwalania konfliktów wśród naszych władz się pogłębiają.

Na niewielkie podium przed pałacem prezydenckim, z którego miałby przemawiać Jarosław Kaczyński oraz członkowie rodzin ofiar tragedii smoleńskiej wciąż nie ma zgody. Paweł Piekarczyk oraz Jan Pietrzak mieliby wystąpić z koncertami. Ten drugi idzie najdalej w krytycznej ocenie rządzących:

"Niech władze się mnie boją, bo jak skończę śpiewać, to pójdę i dam im po ryjach. Jakieś buraki przyjechały do Warszawy i chcą rządzić naszą stolicą. Będą nam, warszawiakom, zabraniały chodzić ulicami, jakimi chcemy? O nie. Nic z tego" - mówi Pietrzak.

Hanna Gronkiewicz-Waltz w radiu TOK FM odpowiedziała na zarzuty o utrudnianie zorganizowania obchodów. Prezydent Warszawy stwierdza, iż kwestia przepisów o zgromadzeniach dotyczy wszystkich i dziwne jest to, że partia polityczna, która w nazwie ma Prawo i Sprawiedliwość tego nie rozumie.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Będzie kolejna zadyma. Krzyże i kibole.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dr Precz
  • dr Precz
  • 03.04.2012 20:27

@ ad Rem Dzisiaj 16:41

Prosze spróbowac pojąć - górną częścią ciała.
Albo pójść do kącika i ostro się wybranzlować a następnie zadumać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
  • tomek
  • 03.04.2012 19:51

-na niewielkie podium przed pałacem ma przemawiac Jaro Z bawiciel-jak niewielkie to kto go kurcze zauwarzy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
gucio
  • gucio
  • 03.04.2012 19:26

susza w smolensku trzeba podlewac feralna brzoze .niestety nie ma kto.pietrzakowi wyrosla konkurencja w osobie milera.na prezydenta juz probowal nic z tego nie wyszlo a wiecej nic nie umie persona non grata.a kaczynski to jest wyjatkowy pucio pucio.uwielbiamy go za to wszyscy i z lewa i z prawa.po sie w czasach kryzysu rzadzi dobrze majac taka opozycje

Komentarz został ukrytyrozwiń
doPiSek
  • doPiSek
  • 03.04.2012 19:00

Pytam ! Kiedy PiS zorganizuje uroczystości rocznicowe w Krakowie na Wawelu [ miesięcznice też ] . To jest pseudo pamięć o Smoleńsku ! Jarek opętany polityką zapomniał ,że miał brata , że go wepchnął na prezydenturę , że wysłał na kampanię wyborczą do Katynia ? Nawet śmierć brata jest dobra do lansu politycznego. Panie prezesie ....modlitwa i zaduma nad życiem , przemijaniem .

Komentarz został ukrytyrozwiń
dan
  • dan
  • 03.04.2012 17:48

Pani Hanna Gronkiewicz Waltz. Najbogatszy Polski prezydent. Obecnie jej majątek to 11 mln złotych. Gdy zaczynała, miała około ćwierć miliona. Uczciwa praca popłaca.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 03.04.2012 16:41

Rutynowe wymogi do imprez masowych . Czy tej partii nie obowiązuje prawo ? Druga sprawa , jak można robić zadymę na Krakowskim Przedmieściu a Prezydent Kaczyński jak przysłowiowy sam pies leży na tym Wawelu i nikt tam nie pojedzie ? Panie prezesie , czy pan obchodzi drugą rocznicę tragicznej śmierci Brata i Bratowej czy piknik pod pałacem ? Ja tego nie pojmuję ! To nie pora na polityczne wiecowanie , to pora zadumy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dr Precz
  • dr Precz
  • 03.04.2012 15:29

@ Jadwiga JK. Dzisiaj 13:54

Jadwiga na przepustce? Z oddziału otwartego?
A jakie rozpoznanie? Wścieklizna polityczna? Czy chronicus duptus rapax?
Proszę używać wibrator szybkoobrotowy 3 x dziennie i broń Boże nie jeść jajek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tak będzie
  • Tak będzie
  • 03.04.2012 15:03

Jeżeli ktoś będzie zdelegalizowany to tylko agenturalna Platforma. Za gorliwe służenie do mszy Moskwie.
Ci frajerzy mogą już się pakować .Ucieczka po za granice kraju, nic nie pomoże - ściągniemy ich nawet z Marsa!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena K
  • Irena K
  • 03.04.2012 14:55

Bufetowa coraz bardziej sobie "GRABI", cóż taka mentalność jest w PO .A jeszcze kilka lat temu była w ZCHN ,udając patriotkę . Cóż plany się zmieniły ważniejsza jest kasa - jest najbogatszą posłanką w sejmie!