Facebook Google+ Twitter

Gronkiewicz-Waltz przyznała burmistrzom 1,5 mln zł premii. Najwyższe urzędnikom związanym z PO

Premie dla warszawskich burmistrzów dzielnic wyniosły w ubiegłym roku 1,5 mln zł. Najwyższe otrzymali burmistrzowie wywodzący się z Platformy, niezależnie od osiągniętych wyników. Gronkiewicz-Waltz twierdzi, że z polityką nie ma to nic wspólnego, ale dane o premiach utajniła.

 / Fot. European People's Party/wikimedia/CC-BY-2.0Jak informuje rp.pl, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz dane o premiach dla burmistrzów dzielnic udostępniła jednemu z radnych, dopiero po jego interpelacji, zastrzegając jednocześnie, że są to dane tajne. Dziwna to argumentacja, zważywszy że burmistrz jest urzędnikiem opłacanym za publiczne pieniądze.

Do wysokości premii dotarła "Rzeczpospolita". Okazuje się, że na 18 burmistrzów dzielnic, 14 wywodzi się z PO i ci otrzymali największe premie. Listę otwiera Piotr Zalewski zarządzający Pragą-Północ, który otrzymał 36 tys. zł. Na przeciwnym biegunie znalazł się Piotr Guział z Ursynowa.

Prezydent Warszawy i jej rzecznik twierdzą, że premie dzielone są adekwatnie do wyników pracy, stopnia złożoności i trudności podejmowanych zadań, dyspozycyjności oraz za wykonywanie dodatkowych obowiązków. Okazuje się jednak, że wykonanie budżetu, który jest przecież jednym z najistotniejszych wskaźników efektywności zarządzania, nie jest brane pod uwagę.

Piotr Zalewski wykonał dochody budżetu w 80 proc., zaś Piotr Guział w 118 proc. Zalewski wywodzi się z PO, Guział i jego trzech kolegów - burmistrzów, którzy otrzymali najniższe premie, nie są z Platformą związani. W świetle powyższych informacji rp.pl trudno oprzeć się wrażeniu, że przy rozdziale premii Gronkiewicz-Waltz nie kierowała się merytorycznymi przesłankami i obiektywizmem, a decydująca była polityka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

Ktoś odgrzewa koltlety o abp. Michaliku sprzed trzech lat, może warto przypomnieć też o sukcesach HGW?

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 22.02.2012 20:09

PZPR i Gierek to niewinne owieczki przy tej żydowskiej Gronkowiec,wróć komuno mimo że mieszkałem 25 lat za granicą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Igor Werbiński
 • Igor Werbiński
 • 10.02.2012 10:26

Dlatego tak się dzieje, bo PO w niczym nie różni się od PZPR,zarówno jedni jak i drudzy rozwiązują sprawy socjalne swoim członkom za pomocą autokratycznych rządów.Popatrzcie ,oni nie odpowiadają na żadne listy,petycje,podpisują bez czytania różne zobowiązania bez jakichkolwiek konsultacji,wygląda na to,że wykonują bezwolnie zlecone zadania przez jakąś anonimową siłę,która ma własne plany wobec naszego terytorium.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 09.02.2012 22:56

Levy i fujara znają się na rzeczy ,na takich zdolnych i kreatywnych "ludzi" może Polska liczyć -brawo PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 09.02.2012 22:49

Trudno,żeby przyznała urzędnikom zwiazanych z PiS, na przykład :)
Niech wygrają wybory, to obejmą stanowiska i premie :).

Komentarz został ukrytyrozwiń
fujara
 • fujara
 • 09.02.2012 12:48

niech ktos pokaze burmistrza wojta soltysa ktory nie bierze.brali biora i beda brac.za komuny w tym bylo lepiej ze oni mysleli ze beda wladnac na wieki. rowniez brali ale nie tyle.dzisiaj wybiera sie takiego na czas ograniczony i taki pozniej grabi wszystko bez milosci

Komentarz został ukrytyrozwiń
dugi
 • dugi
 • 09.02.2012 12:06

Krew się burzy i krew się burzy, jak nie burzy to zalewa i tylko takie kocopoły wszędzie słychać. Zamiast coś zrobić to lepiej pomamrotać sobie pod ciepłym noskiem. Ja gdybym miał 36 tyś. to bym wyszedł na prostą, a gdybym dostał 1,5mln. to bym się ustawił na całe życie i jeszcze dał zatrudnienie kilku osobom. A ci nawet długopisów nie składają. Pasiemy te świnie, one nam plują w twarz a my się jeszcze uśmiechamy do nich, całujemy te ich klamki, a oni pomiędzy jedną a drugą kawą równają nas w szeregu i w kolejce do dojenia, czipowania, utrudniania i gmatwania. Jeszcze raz powtarzam- plują nam w twarz i to za nasze pieniądze i za naszym głupkowatym i uśmiechniętym przyzwoleniem. Howgh.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ania
 • Ania
 • 09.02.2012 11:23

dziwi mnie to ze wszyscy to wiedza i jest tylko bla bla potem sprawa cichnie a 1,5 mln nie ma w kasie potem jest inna dotacja dla urzednikow i nastepna oczywiscie kazda jest super umotywowana ze te pieniazki sie naleza. Dlaczego jak zwykla Matka Polka stara sie o gowniany zasilek rodzinny nie moze przekroczyc 600 czy 700 zl na osobe w rodzinie!!Poczatek roku pare premi dla urzednikow i innych tym podobnych a nastepnie jest akcja np. obcinamy renty,emerytury ,rodzinne itp.BO KASA W KASIE MUSI SIE ZGADZAC!! dlaczego w tym kraju non stop sie to powtarza?Dlaczego to jest tajne,skoro idzie z publicznych funduszy? CZY KTOS MI MOZE TO WYTLUMYCZYC;BO ZACZYNAM JUZ MYSLEC ZE CHYBA JEST COS ZE MNA NIE TAK;

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 09.02.2012 11:08

Warszawska Klinika Psychiatryczna z dyrektorką cierpiącą na ciężką aberrację! Pieniądze,pożyczone nic nie kosztują,tych co je rozdzielają!Jak w każdym Psychiatryku,normy i etyka nie obowiązują.Taki wywalczyli raj komunistyczny-koryciaże otrzymują kasę w/g potrzeb!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Bartkiewicz
 • Janusz Bartkiewicz
 • 09.02.2012 11:04

Tak się bawi lud Warszawy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.