Facebook Google+ Twitter

Gronkiewicz-Waltz: Warszawa będzie zakorkowana do 2012 roku

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-09-27 08:31

Do 2012 roku Warszawa będzie trudno przejezdna, a kierowcy będą musieli stać w korkach, mówi w wywiadzie dla "Polski" Hanna Gronkiewicz-Waltz, kandydatka na urząd prezydenta stolicy i urzędująca prezydent.

 / Fot. Polskapresse- Wtedy (w 2012 roku) będzie już funkcjonował Most Północny, a budowa II linii Merta nie będzie generowała aż takich utrudnień - uzasadnia swoje zdanie Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Miasto musi być przyjazne dla wszystkich, nie tylko dla sektora kreatywnego, musi oferować jak najwyższą jakość życia - mówi w wywiadzie prezydent stolicy. Przekonuje jednak, że - tak jak w początku jej kadencji - uciążliwe dla mieszkańców roboty drogowe muszą trwać i będzie ich coraz więcej. - Są to inwestycje o strategicznym znaczeniu, które mają w przyszłości ułatwić życie w mieście. Proszę sobie przypomnieć, kiedy obejmowałam urząd, remontowaliśmy Puławską i wszyscy narzekali.

Dziś już swobodnie jeździmy Puławską, nikt nie pamięta remontu. Potem były estakady bielańskie. Dziś są kompletnie wymienione. I "ślimaki" Trasy Łazienkowskiej - rozebrane i postawione na nowo. Musieliśmy je wymienić, bo wszystko dosłownie się waliło. Taka sama sytuacja była na Andersa.

Musieliśmy pilnie zacząć budowę nowego wiaduktu, który poprzednicy mogli przebudować w 2004 roku - mówi. - Wszystkie te inwestycje, które wymieniłam, mają sprawić, że później po Warszawie będziemy mogli poruszać się bardziej płynnie. Ponadto wiele inwestycji realizujemy z pomocą unijnych pieniędzy (oczywiście budżet uwzględnia też wkład własny miasta). To pieniądze pewne, a nie wiemy, co dostaniemy po 2013 roku. Zresztą, większość ponad 3 miliardowego budżetu inwestycyjnego-miliardowego na rok 2010 pochłaniają inwestycje w transport i drogi właśnie - dodaje Gronkiewicz-Waltz.

Roczne wydatki w ramach budżetu Warszawy wynoszą ok. 12 mld zł.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu " Polska The Times"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.