Facebook Google+ Twitter

Gronkiewicz-Waltz wprowadzi opłaty mostowe? Tak, ale później

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-10-10 16:06

Rzecznik PiS Adam Hofman zarzuca "Gazecie Wyborczej" kłamstwo. Chodzi o artykuł pt. "Kaczyński: ratusz chce opłat za wjazd na mosty. Naprawdę?", w którym "Gazeta" sugeruje, że opłaty za przejazd mostami przegłosowano... głosami radnych PiS.

 / Fot. Piotr Drabik/CC 2.0W artykule napisano: "Została ona (strategia transportowa - przyp. autor) uchwalona w 2009 roku m.in. głosami dwóch radnych klubu PiS". Hofman wydał oświadczenie, w którym tłumaczy, że warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości nie głosowali za wprowadzeniem dodatkowych opłat.

Informuję, że jest to niedopuszczalna manipulacja i oczywiste kłamstwo. Strategia transportowa m. st. Warszawy została przedłożona przez panią prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz i poparta głosami radnych Platformy Obywatelskiej. W związku z tym informacja podana przez portal gazeta.pl musi być odczytana jako manipulacja. Radni PiS podczas głosowania nad Strategią transportową stolicy wstrzymali się od głosu. Jednocześnie informuję, że dwóch radnych, którzy poparli Strategię transportową już przed 2009 r., czyli przed głosowaniem nad uchwałą opuścili szeregi Prawa i Sprawiedliwości.

Dlaczego "Gazeta Wyborcza" skłamała?

Opłaty? Będą. Nie teraz

Warto zauważyć, że wprowadzenie opłat za korzystanie z mostów nadal jest rozpatrywane przez warszawski ratusz. Zostało wpisane w Strategię transportową m. st. Warszawy już w 2009 roku. Dokument przeszedł głosami radnych PO. Rzecznik ratusza wcale temu nie zaprzecza. - Strategia to po prostu zbiór możliwych narzędzi, nie ze wszystkich chcemy korzystać - informuje Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Rzecznik nie wycofuje się ze strategii, przyjętej przez radnych PO. Informuje jedynie, że na opłaty przyjdzie poczekać mieszkańcom stolicy co najmniej 10 lat. Zostaną po prostu wprowadzone po zakończeniu II linii metra i domknięciu ringu obwodnicy wokół Warszawy.

Czy na pewno?

Strategia transportowa miasta to dokument, w którym podejmowane działania wpisane są do roku 2015 (wybory samorządowe odbędą się w listopadzie 2014 roku) oraz na lata następne. Jak twierdzi rzecznik ratusza, opłaty za przejazd mostem zostaną wprowadzone za około 10 lat. Jednak dokument nie wyklucza wprowadzenia ich po 2015 roku, czyli na przykład w roku 2016. Jak wiadomo, strategia Platformy Obywatelskiej zarządzania Warszawą jest przewidziana na 3 kadencje. O tym, kiedy kierowcy będą płacić za przejazd przez Wisłę zdecyduje ratusz i warszawscy radni.

Dobrze, aby warszawiacy przed niedzielnym referendum wiedzieli, że w strategię rozwoju Warszawy, przygotowaną przez radnych, mających w nazwie przymiotnik "obywatelska" są wpisane dodatkowe opłaty. Ale, bądźmy precyzyjni: "możliwe" opłaty.

Cały dokument TUTAJ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.10.2013 19:54

Otóż to.

Pani Magdo, już w 2011 roku w wywiadzie dla "wprost" chwalił PO. Gdzie wyląduje przed wyborami? Czy już się dogadał czy dopiero dogaduje? Przekonamy się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Łukaszu święte słowa. Może wrócimy do dalekiej przeszłości i poszukamy winnych?
Pan Marcinkiewicz nie powinien w ogóle się wypowiadać.Jak był przy korycie nic mu nie przeszkadzało. Dzięki PiS wynurzył się na polityczne salony. Jak skończył to już wiemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam z bajek, że opłaty mostowe były domeną trolli :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.10.2013 23:02

Lech Kaczyński nie jest prezydentem od 2005 roku. Od 3,5 lat nie żyje.

H. Gronkiewicz-Waltz rządzi nieprzerwanie drugą kadencję. Mimo wszystko nie zlikwidowała planów wprowadzenia opłat. Strategia została przyjęta w 2009 roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kazimierz Marcinkiewicz powiedział : Jarosław Kaczyński okłamuje społeczeństwo . Wniosek na opłaty " mostowe " wyszedł od Lecha Kaczyńskiego a na jego biurko [ premiera] trafił 27 VII 2006 r .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.