Facebook Google+ Twitter

Gronkiewicz-Waltz zatrudnia na potęgę. Kryzys ominął ratusz?

Przez 5 lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz, na posadach w urzędach oraz szpitalach przybyło pracowników. W efekcie zmian wprowadzonych przez prezydent miasta, armia urzędników powiększyła się o ponad 3,5 tys. osób.

 / Fot. DocentX/domena publicznaJak podaje Życie Warszawy, stołeczny ratusz jest jednym z miejsc, które oparło się kryzysowi. Podczas, gdy szefowie największych światowych koncernów bronili swoje firmy przed splajtowaniem, prezydent m. st. Warszawy, jako jeden z niewielu pracodawców, zatrudniała nowych pracowników.

Kiedy Hanna Gronkiewicz-Waltz obejmowała urząd w 2006 roku, grupa warszawskich urzędników liczyła 5,7 tys. pracowników (3,4 tys. w ratuszu, 2,3 tys. w urzędach dzielnic). Do końca 2009 roku liczba urzędników zwiększyła się o prawie 30 proc. (1,6 tys. etatów), a do teraz - o kolejnych 300. W wyniku zmian, Warszawą rządzi dziś ponad 7,5 tys. osób.

Na administrację miasta wydane zostanie w tym roku 857 mln zł, czyli 10 proc. budżetu. Warto dodać, że same premie urzędników pochłoną 50 mln zł z budżetu.

Nie tylko ratusz nie oszczędza

Kryzys gospodarczy ominął nie tylko stołeczny ratusz. Zarząd Transportu również zwiększył liczbę swoich pracowników i w ciągu ostatnich dwóch lat liczba etatów wzrosła o 25 proc. (z 500 do 650). Podobnie wygląda sytuacja w warszawskiej służbie zdrowia, gdzie - w porównaniu z rokiem 2009 - liczba pracowników wzrosła o 2 tys.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Góral
  • Góral
  • 12.07.2011 16:28

A czy to nie jest tanie państwo? Kurcze któryś rząd to obiecywał...... ale popatrz który to se zapomniałem.
Czekaj czekaj to chyba była taka partia Posadki Obsadzimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po prostu, P. G-W poczuła się tak pewnie, że zatraciła resztki zdrowego rozsądku. I niestety, ale nie wróży to nic dobrego. Na szczęście nie mieszkam w stolicy, choć u mnie rządy też pozostawiają wiele do życzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.