Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6639 miejsce

Grono.net nie powraca, choć mogłoby odnieść sukces

Gdyby internet porównać do ogrodu, niewątpliwie brakuje w nim jednego konkretnego krzewu. Na mapie polskiego internetu nie ma bowiem od wielu już lat legendarnego portalu społecznościowego: Grono. I nic nie zapowiada, że szybko on powróci

Choć od zniknięcia Grona z zasobów Internetu minęły już cztery lata, wszystko wskazuje na to, że nieprędko powróci on do dawnej postaci, albo, że zostanie zastąpione przez inny, ciekawy portal. Mowa oczywiście o słynnym portalu społecznościowym Grono.net. Obecnie pod tym adresem znajduje się anglojęzyczna strona z wielkim napisem: "Join us now!". Od około roku (czyli od 2015 roku) krążą wieści, że Grono ma powrócić ale nic na to jednak nie wskazuje.

Prawdopodobnie właścicielem domeny Grono.net może być obecnie Google. Choć to jeden z największych internetowych inwestorów, ma już w swoich szeregach m.in. portal społecznościowy Google + . A ten portal ma się z kolei nijak do starego, poczciwego Grona, na którym toczyły się dyskusje chyba na niemal wszystkie tematy.

Grono.net tak naprawdę było bardzo dobrze rozbudowanym forum internetowym dla młodzieży. Korzystali z niego głównie studenci, którzy wymieniali się uwagami i spostrzeżeniami na temat studiów. Wymieniali się nie tylko swoimi doświadczeniami ale też wiedzą. Na Gronie studenci mogli też znaleźć oferty pracy czy własne lokum. Oprócz tego serwis służył też zapotrzebowaniu innych grup społecznych, którzy mogli dyskutować i dodawać darmowe ogłoszenia w wielu tematach. Na niektórych forach można było znaleźć np. oferty castingów (do filmów, seriali itd.).

Według Wikipedii, Grono swój początek miało w 2004 roku. Polegało ono nie tylko na wymianie informacji ale również na podtrzymywaniu znajomości. W 2007 roku serwis liczył prawdopodobnie ok. 1,6 mln użytkowników. Czy kiedykolwiek wróci w dawnej lub nowej formule? Tego nie wiadomo. Wydaje się jedynie, że nowi twórcy mogą stworzyć projekt godny tego portalu i podobny do jego działania. Ale chętnych wciąż brakuje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

jakiś serwis, portal gdzie piszą ""ludzie"" a nie tylko, lub prawie tylko Redakcja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to ciekawostka. W jakiej formie? Musi mieć jakiś błysk, by przyciągnął, porwał i zmobilizował, oraz wciągnął. Chwilowo jest pewne znużenie, lub przesyt, widzę po sobie, że nie ma po co otwierać starych stron z zakładek.
W ogóle nie bardzo jest co otwierać. czyli pytanko. " w co się bawić" nowego ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

myślę, że w na początku przyszłego roku coś się w tym temacie pojawi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

grono.net wróci jako inny serwis z podobną formułą, wierzcie mi... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.