Facebook Google+ Twitter

Gronowo: Bandyta nadal na wolności. Nagroda wzrosła do 40 tys. zł

19 września, tuż po godz. 20, w Gronowie w pow. braniewskim doszło do napadu na kantor.

Policja / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/RadiowózPadły strzały, kobieta, która była pracownicą kantoru, została ciężko ranna. Niestety, mimo reanimacji, nie przeżyła. Przez całą noc na miejscu zdarzenia pracowali policjanci oraz prokurator. Teren kantoru został zabezpieczony.

Nie jest wiadomo, kto był sprawcą napadu i czy napadu dokonała jedna osoba, czy też było ich więcej - informuje braniewo.wm.pl.

Według ustaleń policji kobieta, która zginęła w wyniku napadu, to właścicielka kantoru 31-letnia Małgorzata W. Sprawcą napadu prawdopodobnie jest Polak, który oddał do ofiary od dwóch do czterech strzałów z bardzo bliskiej odległości.Z ustaleń całonocnej pracy policji i prokuratury, na miejscu zdarzenia wynika, że motywem napadu była kradzież pieniędzy z kasy kantoru walut.

Mężczyzna w czarnej kominiarce oddał w kierunku właścicielki kantoru kilka strzałów, po czym ukradł kilkadziesiąt tysięcy złotych w różnej walucie - informuje serwis lokalny braniewo.wm.pl

Obecnie najważniejszą rzeczą jest to, aby przestępca lub przestępcy zostali schwytani. Policjanci robią wszystko, co w ich mocy, aby ustalić jak najwięcej szczegółów, dotyczących sprawcy kradzieży i mordu na właścicielce kantoru.

Policja w Granowie współpracuje także ze strażą graniczną, a okoliczny teren jest stale monitorowany. Po dokonaniu kradzieży sprawca odjechał samochodem osobowym marki Opel Senator koloru brązowo-złotego.

Jak można rozpoznać sprawcę napadu na kantor w Gronowie:

Mężczyzna w chwili napadu ubrany był w zielono-brązowe spodnie oraz kurtkę typu "moro". Na nogach miał buty wojskowe, a na głowie kominiarkę. Jak podaje policja, sprawca może mieć ok, 180 cm wzrostu.

Na miejscu przez całą noc pracowali policjanci, prokuratorzy, funkcjonariusze z laboratorium kryminalistycznego w Olsztynie. Także biegły lekarz sądowy.

Policjanci w nocy zabezpieczyli tak istotne dla sprawy rzeczy, jak łuski oraz ślady kryminalistyczne. Przesłuchano naocznych świadków oraz przesłuchano mieszkańców tego rejonu.

Banknoty/ wikpedia / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/EuroDziś już został zgromadzony "materiał dowodowy" w sprawie napadu na kantor walut, a sprawa ma zostać przekazana do Prokuratury Rejonowej w Braniewie.

Komendant wojewódzki Policji w Olsztynie powołał grupa specjalistów do wykrycia fatalnego napadu i w konsekwencji śmierci 31-letniej kobiety, która osierociła 2-letnią córeczkę.

Policjanci przez wiele godzin przeczesywali pobliskie okolice. Niestety, bez skutku. Osoba, która pomoże w ustaleniu kim jest bandyta, otrzyma od komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.

Wojciech Penkalski, który jest posłem z Elbląga, także przeznaczył na ten cel 10 tys. zł do nagrody komendanta - podaje TVN24. Zamordowana właścicielka, była znajomą polityka.

W sprawę napadu na kantor włączają się bezinteresowne osoby, których bardzo dotknęła śmierć Małgorzaty W. Są to właściciele kantorów z terenu całej Polski.

Na policję stale dzwonią inni darczyńcy. Nagrodę w wysokości ponad 18 tys. zł wyznaczyli właściciele kantorów z pobliskiego Braniewa, Elbląga, a także Bartoszyc, zapeniając, że nie jest to ostateczna suma za wskazanie sprawcy.

Pieniądze zostały przekazane mężowi zamordowanej kobiety. Zbiórkę pieniężną przeprowadza Piotr Kasza.

Właściciel kantoru z Olsztyna, także zadeklarował pomoc finansową. Suma za ujęcie sprawcy wzrosła już do niemal 40 tys. zł.

Jeżeli nie uda się złapać przestępcy lub złapie go policja - zapewnia przeprowadzający zbiórkę - wówczas pieniądze zostaną przekazane rodzinie zmarłej Małgorzaty W. - informuje lokalny serwis gminabraniewo.wm.pl

W chwili obecnej przeprowadzana jest sekcja zwłok Małgorzaty W. przeprowadzona w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. - donosi gminabraniwewo.wm.pl.

Została także uruchomiona całodobowa infolinia dla wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje na temat napadu na kantor w Granowie.

Naoczny świadek napadu został postrzelony przez bandytę. To właśnie on powiadomił policję w Gronowie.

Opel Senator / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Opel_SenatorOkoliczni mieszkańcy, a także znajomi rodziny, chcą pomóc w odnalezieniu sprawcy napadu. Będą porozwieszać plakaty na mieście i po wsiach z modelem auta jakim widział świadek zdarzenia. Starsi ludzie nie są dobrze zorientowani i być może nie kojarzą modelu, więc może to nakieruje ludzi na jaki samochód zwracać uwagę.

Mija kolejna doba od czasu napadu na kantor walut. Niestety morderca nadal przebywa na wolności.

Tel. 0800 339 202. Podaję również kontakt z policją: numer 89-533-7649.

Więcej: braniewo.wm.pl.

gminabraniewo.wm.pl

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

asp. Marek Giecewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Braniewie., poinformował dzisiaj, że niestety nie złapano jeszcze sprawcy napad, ale postępowanie wciąż jest o w toku.

Takze prokurator Leszek Gabriel, szef Prokuratury Rejonowej w Braniewie, oznajmił, że nadal nie odnaleziono samochodu sprawcy, ani nie udało się dostrzec go na zapisach z monitoringu (ronda, skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, sprzed budynku sądu w Braniewie oraz z drogi K54, Fromborka, drogi S22 czy przejścia granicznego).

Bandyta wciąż jest poszukiwany i nic nowego nie udało się ustalić w sprawie napadu na kantor walut w Gronowie, gdzie poniosła śmierć 31- letnia kobieta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nadal brak pozytywnych wiadomości. Mieszkańcy nie tracą nadziei, ze sprawca zostanie ujęty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawdopodobnie tak wygląda samochód marki opel, którym poruszał się sprawca: http://otomoto.pl/opel-senator-3-024v-15%200tys-km-C24261544.html- proszę zwracać uwagę na ten numer: NBA A413.

Niestety nadal bandyta znajduje się na wolności.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ważne
  • ważne
  • 22.09.2012 23:33

...myślę,że ofiara rozpoznała bandytę,dlatego zginęła,świadkowi natomiast nic się nie stało. Morderca musiał wiedzieć,ze od dłuższego czasu nie ma monitoringu w tym kantorze. Idąc dalszą drogą eliminacji,nie musiał wjechać do Braniewa,bo na odcinku 7km też są boczne drogi do mniejszych miejscowości. Z kolei monitoring działa na światłach a wcześniej spokojnie mógł zjechać w boczne ulice i objechać miasto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ yyyy Dzisiaj 21:00-

Policjanci sprawdzają skrupulatnie także zapisy z monitoringu Niestety ten najważniejszy- z kantoru, w którym została zastrzelona Małgorzata W.- nie działał od 1 do 2 miesięcy.

Takiej marki samochodu, którym poruszał się bandyta- w tym rejonie, jest bardzo mało.

Zaangażowani w sprawie znajomi rodziny, a także mieszkańcy Braniewa, uważają, że zwyrodnialec mógł przygotować ten samochód, tylko na ten napad, ale nawet jeśli mógł być nie zarejestrowany, to taki model auta nie mogło być nie zauważone...

Komentarz został ukrytyrozwiń
yyyy
  • yyyy
  • 22.09.2012 21:00

Ja również myślę, ze sprawca napadu dokładnie to zaplanował i znał teren, być może i jeździł do Rosji.
Dlaczego wybrał godz. 20.00..........bo wiedział, że jest zmiana na przejściu i w tym czasie nikt nie wyjedzie z granicy, poza tym jeśli był klientem tego kantoru to w miarę orientował się jakiego ruchu może się spodziewać o tej godz. w kantorze.
Nie rozumiem......jeśli nie było śladów włamania to jakiego pretekstu użył by ta dziewczyna otworzyła mu drzwi do środka......może znali się i dlatego zabił.......gdyby wszedł do kantoru w kominiarce nie wiedziałaby kto to, a po drugie raczej nie otworzyłaby drzwi........czyli wszedł bez kominiarki, jeśli tak to musiał wiedzieć, że kamerka nie działa, no przecież przypadkowemu klientowi się nie wygłasza ...hallo tu kamerka nie działa...chyba, że jakimś cudem podsłuchał jakąś rozmowę na ten temat........nie wiem
Mam nadzieję nie ujdzie mu ta zbrodnia i odpowie za krzywdę jaką wyrządził niewinnej kobiecie i najbliższym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawca napadu na kantor walut prawdopodobnie z Gronowa wyjechał na Braniewo, ze względu na to, że w tym miejscu są kamery i w Młotecznie w lewo na Podleśne- Gronówko-Krzewno-Żelazna Góra-Lelkowo-Górowo...

Mija kolejna doba, od czasu napadu i w konsekwencji śmierci właścicielki kantoru.

Numer telelefonu na infolinię i policję, jest aktualny i czynny przez całą dobę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sentinel
  • Sentinel
  • 21.09.2012 22:25

Była szansa, gdyby państwo polskie nas nie rozbroiło i nie czyniło takich problemów w dostępie do broni uczciwym, normalnym i praworządnym obywatelom. To się stało wczesnym wieczorem, jak można przeczytać był bezpośredni świadek, które jedyne co mógł zrobić to zadzwonić na policję i jeszcze sam o mały włos nie przypłacił tego własnym życiem. Gdyby miał broń, być może gdyby inni w tym państwie, legalnie mieli broń to by się nigdy nie wydarzyło. Taki bandzior był by świadom, że decydując się na coś takiego jest raczej pewne, iż zginie. Dzięki totalnemu rozbrojeniu rząd doprowadza do tego, iż takie rzeczy robią się w naszym kraju normalką. Zresztą tych przykładów można by mnożyć w nieskończoność.

Wyrazy głębokiego współczucia dla męża, córeczki i najbliższych ofiary [*]

Mam nadzieję, że ten "bydlak: znajdzie się tam gdzie jego miejsce. Pod ziemią/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby Państwo nie mogli dodzwonić się na infolinię, to pewny jest kontakt z policją: numer 89-533-7649.

Nadal bandyta jest na wolności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ antek patelmitrz-
Morderca nie myśli, ale zabija- tak, jak nic niewinną kobietę, matkę maleńkiej dziewczynki i żonę mężą, który rozpacza.

Nadal brak pozytywnych wiadomości z napadu na kantor walut.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.