Facebook Google+ Twitter

Groził żonie, że ją zabije, bo była wobec niego obojętna

32-letni zielonogórzanin zagroził swojej byłej żonie pozbawieniem jej życia. Groźba była na tyle wiarygodna, że sprawca został tymczasowo aresztowany. Podobne groźby wypowiadał innym osobom. W międzyczasie dokonał także zniszczeń w sklepie.

Fot. ilustracyjna / Fot. GNU Free Documentation License, Version 1.2Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze wystosował wniosek do sądu o zastosowanie 3 miesięcznego aresztu wobec krewkiego mieszkańca, który wypowiadał groźby pozbawienia życia wobec swojej byłej już żony. Groźby były na tyle wiarygodne i wzbudzały uzasadnione obawy ich spełnienia, że poszkodowana zwróciła się o pomoc do policji.

Będąc jeszcze w związku małżeńskim dopuszczał się podobnych gróźb.

Ze zgromadzonych dowodów w tej sprawie, wyłonił się obraz podejrzanego jako osoby brutalnej i agresywnej. Osoba ta była wcześniej karana i przebywała we więzieniu 9 lat. - Pozostawiając podejrzanego na wolności stwarzało to możliwości matactwa - tłumaczy dla Wiadomości24.pl, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej, prokurator Grzegorz Szklarz. -
Ponadto rodziło obawy zagrożenia bezpieczeństwa osobistego osób mu najbliższych.

Zielonogórzanin częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu. - Stwierdził, że powodem wypowiadanych gróźb wobec swojej byłej żony była jej obojętność wobec niego i wychowawcze błędy popełnione przez... jego matkę - konkluduje prokurator.

Policjanci ponadto ustalili, że kilkanaście miesięcy temu, podejrzany w podobny sposób wypowiadał groźby pozbawienia życia jeszcze dwóm mężczyznom.

Na domiar, przed obecnym aresztowaniem, podejrzany dokonał przy pomocy uderzeń metalowym prętem uszkodzenia zewnętrznych drzwi jednego z miejskich sklepów, w którym pracowała
jego żona. Zniszczył dwie fiskalne kasy oraz wybił szybę w chłodniczej ladzie. Szkody właściciele placówki oszacowali na 1129, 14 zł.

Sprawca za swoje czyny może otrzymać karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czytelnik
  • Czytelnik
  • 04.03.2011 11:25

Też mi wiadomość, poziom brukowca. Może jednak wśród najważniejszych njusów dacie coś godnego uwagi ... pożl się boże panowie redaktorzy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.