Facebook Google+ Twitter

Groził żonie, że ją zabije, bo była wobec niego obojętna

32-letni zielonogórzanin zagroził swojej byłej żonie pozbawieniem jej życia. Groźba była na tyle wiarygodna, że sprawca został tymczasowo aresztowany. Podobne groźby wypowiadał innym osobom. W międzyczasie dokonał także zniszczeń w sklepie.

Fot. ilustracyjna / Fot. GNU Free Documentation License, Version 1.2Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze wystosował wniosek do sądu o zastosowanie 3 miesięcznego aresztu wobec krewkiego mieszkańca, który wypowiadał groźby pozbawienia życia wobec swojej byłej już żony. Groźby były na tyle wiarygodne i wzbudzały uzasadnione obawy ich spełnienia, że poszkodowana zwróciła się o pomoc do policji.

Będąc jeszcze w związku małżeńskim dopuszczał się podobnych gróźb.

Ze zgromadzonych dowodów w tej sprawie, wyłonił się obraz podejrzanego jako osoby brutalnej i agresywnej. Osoba ta była wcześniej karana i przebywała we więzieniu 9 lat. - Pozostawiając podejrzanego na wolności stwarzało to możliwości matactwa - tłumaczy dla Wiadomości24.pl, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej, prokurator Grzegorz Szklarz. -
Ponadto rodziło obawy zagrożenia bezpieczeństwa osobistego osób mu najbliższych.

Zielonogórzanin częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu. - Stwierdził, że powodem wypowiadanych gróźb wobec swojej byłej żony była jej obojętność wobec niego i wychowawcze błędy popełnione przez... jego matkę - konkluduje prokurator.

Policjanci ponadto ustalili, że kilkanaście miesięcy temu, podejrzany w podobny sposób wypowiadał groźby pozbawienia życia jeszcze dwóm mężczyznom.

Na domiar, przed obecnym aresztowaniem, podejrzany dokonał przy pomocy uderzeń metalowym prętem uszkodzenia zewnętrznych drzwi jednego z miejskich sklepów, w którym pracowała
jego żona. Zniszczył dwie fiskalne kasy oraz wybił szybę w chłodniczej ladzie. Szkody właściciele placówki oszacowali na 1129, 14 zł.

Sprawca za swoje czyny może otrzymać karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czytelnik
  • Czytelnik
  • 04.03.2011 11:25

Też mi wiadomość, poziom brukowca. Może jednak wśród najważniejszych njusów dacie coś godnego uwagi ... pożl się boże panowie redaktorzy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.