Facebook Google+ Twitter

Groźne gwiazdki ninja na straganie

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-02-09 07:36

Groźna broń japońskich wojowników pojawiła się w Łodzi na stoiskach przy ul. Ceglanej. Gwiazdki ninja, zwane także shurikenami, można kupić już za 10 zł.

- Gwiazdki kupuje kilkanaście osób w tygodniu. Nie dopytuję się, w jakim celu - mówi właściciel stoiska z drobiazgami.

 / Fot. Express IlustrowanyW rękach dawnych japońskich mistrzów walki shurikeny były bronią bardzo groźną. Celny rzut potrafił zabić przeciwnika z odległości kilkudziesięciu metrów.

Na posiadającym siedem ostrzy stalowym krążku wygrawerowane są chińskie znaczki i napis KCHGA NINJA. W pierwszym wyrazie popełniono prawdopodobnie błąd literowy, bo na większości oferowanych w internecie gwiazdek figuruje słowo "KOHGA", które jest nazwą geograficzną. Do gwiazdki dołączany jest czarny futerał.

Zdaniem specjalistów, oferowane na rynku shurikeny niewiele mają wspólnego z tradycyjną bronią japońskich wojowników.

- Prawdziwe gwiazdki ninja były kute, a te, które znajdują się w sprzedaży, są wycinane z metalu - mówi Zdzisław Brat, właściciel sklepu z militariami przy al. Kościuszki.

Ustawa o broni i amunicji nie zabrania posiadania ani sprzedaży gwiazdek do rzucania. (tas)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Japońska broń z ,,Chińskimi znaczkami''... może osoby, które o czymś takim piszą powinny przejsc jakies szkolenie na takie tematy? Shurikeny, które są na zdjęciu nie są bardzo ostre, chociaż wszystkim zrobi się krzywde innemu, a poza tym sam shuriken jednym rzutem nie zabije chyba ze się trafi w np. szyje. Były przez ninja maczane w truciznie poza tym na zdjęciu w tle są noże i kastet co chyba jest bardziej niebezpieczną bronią, nie? a nie shurikeny które nie muszą być przeznaczone do zabijania się nawzajem a np do porzucania do tarczy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie popadajmy w paranoję zabić można i długopisem, może też zakazać ich sprzedaży. Większość takich przedmiotów jest głównie kupowana dla szpanu, choć nie twierdzę że nie trafi się debil który użyje tego do innego celu i nie zacznie rzucać w ludzi. To jest jak z bronią palną, jak ktoś chce kupić do obrony lub strzelania dla przyjemności to są wielkie problemy, a Ci którzy używają jej do popełniania przestępstw i tak ją mają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.