Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8847 miejsce

Groźne pozostałości po II wojnie światowej

O wydobyciu z ziemi niebezpiecznego przedmiotu poinformował policjantów pracownik firmy budowlanej. Mundurowi zabezpieczyli niewybuch do czasu przybycia patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

 / Fot. Archiwum KPP Radzyń Podl.Dyżurny komendy został poinformowany, że podczas prac budowlanych przy ul. Lotniczej w Radzyniu Podlaskim natrafiono na skorodowany przedmiot przypominający niewybuch.

Na miejsce skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przedmiot to niewybuch pocisku moździerzowego, pochodzący z okresu II wojny światowej.

Mundurowi zabezpieczyli teren do czasu przybycia na miejsce saperów z Chełma.

- Przypominamy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać - apeluje rzeczniczka  / Fot. Archiwum KPP Radzyń Podl.radzyńskiej Policji asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla. – Miejsce to na leży zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, teren tak powinniśmy oznakować, by nikt przypadkowo tam nie wszedł, a niewybuch można było bez trudu odnaleźć.

O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.