Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9673 miejsce

Groźny gangster z Jamajki zatrzymany

Poszukiwany przez jamajskie i amerykańskie władze gangster Christopher Coke, zwany Dudusiem, wpadł w ręce policji. I to mimo przeszkód ze strony miejscowej ludności, która uważa Dudusia za lokalnego Janosika.

W czwartek, 24 czerwca rząd Jamajki podał wiadomość o zatrzymaniu gangstera Christophera Coke oraz o jego ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, gdzie odpowie za handel bronią i narkotykami. Coke, szef międzynarodowego gangu Shower Posse, był znany władzom USA od wielu lat. Stany Zjednoczone od ponad roku domagały się od Jamajki postawienia go przed amerykańskim sądem.

Coke wpadł w ręce lokalnej policji w drodze do ambasady amerykańskiej w Kingston, gdzie rzekomo planował zgłosić się samodzielnie. Jak stwierdził w rozmowie z reporterami, chciał to zrobić w jak najlepszym interesie swojej rodziny, przyjaciół i całego społeczeństwa Jamajki.

Według nieoficjalnych informacji, Duduś to lokalny Janosik, wysoko ceniony we własnym środowisku. Z jego działalności utrzymywało się wiele ubogich, jamajskich rodzin. Plotka niesie, że opłacał edukację znacznej liczbie dzieci. Ktokolwiek zwrócił się do niego o pomoc, nie odszedł zawiedziony. Dlatego od początku poszukiwań Christophera Coke mieszkańcy stolicy, a głównie jednej z dzielnic,Tivoli Gardens, gdzie się ukrywał, byli gotowi oddać życie za swojego dobroczyńcę.

Szacuje się, że zysk z działalności gangu Coke’a wynosi ponad 2 miliony dolarów. Może on zostać skazany za sam handel narkotykami nawet na dożywocie. Policja Jamajki jest nadal w stanie pogotowia w obawie przed kolejnymi starciami z jego licznymi zwolennikami.


źródło: Amandala

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.