Facebook Google+ Twitter

Groźny pożar w Legionowie. Płonie hala z tworzywami sztucznymi

W Legionowie płonie hala z tworzywami sztucznymi. Nad miasteczkiem unosi się toksyczny dym.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Paweł KrymarysW hali głównej palą się tworzywa sztuczne. Pożar obejmuje ok. 50 proc. powierzchni hali. Strażacy próbują nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na dalsze części zakładu.

"Sytuacja jest bardzo poważna, jest to duży pożar. W akcję zaangażowane są wszystkie siły z powiatu legionowskiego" - przekazał telewizji TVN Leszek Smuniewski ze straży pożarnej w Legionowie.

Trzy osoby odniosły obrażenia (poparzenia pierwszego i drugiego stopnia). Do akcji gaśniczej przystąpiło kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej.

Urząd starostwa powiatowego, który mieści się blisko hali objętej pożarem, został ewakuowany. Straż pożarna przestrzega mieszkańców przed toksycznym dymem. Prosi także o nieutrudnianie pojazdom straży dojazdu do miejsca pożaru.

Ulice Szarych Szeregów i Sikorskiego zostały już zamknięte.

Do gaszenia pożaru skierowano 40 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej z powiatu legionowskiego.

Po wstępnych ustaleniach wiadomo, że pożar powstał w części magazynu, w której przechowywano około 50 ton małych pojemników ciśnieniowych, takich jak dezodoranty, pianki, lakiery. Prawdopodobnie eksplozja jednego z tych pojemników był przyczyną powstania pożaru.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

j
  • j
  • 05.10.2011 14:01

to "miasteczko" ma ponad 50 tys. mieszkańców, czyli więcej niż Ciechanów, który kiedyś był miastem wojewódzkim; nie powiem żebym był lokalnym patriotą, lubiącym Legionowo, ale to już nie jest "miasteczko", drodzy, niezorientowani dziennikarze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.