Facebook Google+ Twitter

Groźny pożar w zakładach w Zduńskiej Woli, straty sięgają 15 mln zł

Wczoraj w nocy straż pożarna w Zduńskiej Woli została powiadomiona o groźnym pożarze w firmie ICOPAL. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Zduńska Wola i jednostki OSP, łącznie 15 wozów gaśniczych z 55-osobową obsadą.

Nocny pożar w ICOPALU w Zduńskiej Woli / Fot. Agnieszka Olejniczak (Dzienik Łódzki)Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że płonie jedna z taśm, na których produkowana jest papa. Ratownicy niezwłocznie przystąpili do gaszenia ognia. Pożar był tak duży, że wydostał się na dach hali produkcyjnej. Wszystkich pracowników z zagrożonego miejsca ewakuował mistrz zmianowy.

W zakładzie jest 5 taśm produkcyjnych papy, jedna z taśm uległa całkowitemu zniszczeniu, zaś w drugiej od wysokiej temperatury uszkodziła się szafa sterownicza. Jak poinformował telefonicznie dowódca JRG w Zduńskiej Woli st. asp. Leszek Błaszczyk, pożar strażacy opanowali o godz. 2.20, zaś jego dogaszanie trwało do godz. 5 rano. Błaszczyk dodał, że w pożarze nie ucierpiały żadne osoby cywilne, ranny został jeden ze strażaków z OSP Zapolice, który z podejrzeniem przecięcia ścięgna Achillesa, został przewieziony do sieradzkiego szpitala.

Z rozmowy telefonicznej z prezesem ICOPALU Zbigniewem Czarneckim dowiedziałem się, że przypuszczalne straty spowodowane pożarem to około 15 milionów złotych, ale żaden z pracowników firmy nie musi się obawiać o swoje miejsce pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.07.2009 17:55

Narobiło sie trochę, całe szczęście, że nikt nie ucierpiał ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.