Facebook Google+ Twitter

Groźny wyciek radioaktywny w Fukushimie. Sto ton wody wyciekło ze zbiornika

Na terenie japońskiej elektrowni atomowej Fukushima doszło do poważnego wycieku. Sto ton silnie skażonej wody wyciekło z olbrzymiego zbiornika, ponieważ przez pomyłkę zawór nie został zamknięty.

Groźny wyciek radioaktywny w Fukushimie / Fot. By KEI at ja.wikipedia (Transferred from ja.wikipedia) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licensJak podaje gazeta.pl, w środę 19 lutego pracownik elektrowni atomowej Fukushima poinformował o wycieku z zbiornika 300 ton radioaktywnej wody. Wyciek dostrzegł z odpływu przytwierdzonego do zbiornika.

Jak poinformowano, do wycieku doszło z powodu nie zamknięcia zaworu.

Wyciek groźnej cieczy zaobserwowano już w poniedziałek, ale dopiero następnego dnia TEPCO ustaliło, który ze zbiorników był nieszczelny. W zbiorniku pozostało nadal ok. 670 ton cieczy, w związku z tym rozpoczęto przepompowywanie radioaktywnej cieczy do innych zbiorników. Woda, która zebrała się wokół zbiornika, emituje limit skumulowanej pięcioletniej dawki dla pracowników elektrowni atomowych - podaje gazeta.pl.

Według rzecznika TEPCO Masayuki Ono jest małe prawdopodobieństwo, że radioaktywna ciecz dotrze do oceanu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.