Facebook Google+ Twitter

Grubszy męski portfel to lepszy seks dla kobiety

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-20 13:09

Naukowcy odkryli, że przyjemność, jaką kobiety czerpią z uprawiania miłości, zależy od stanu konta bankowego ich partnera. Im zamożniejszy jest mężczyzna, tym częściej jego partnerka osiąga orgazm.

- Częstotliwość występowania orgazmu u kobiety zwiększa się proporcjonalnie do dochodów jej partnera - mówi psycholog dr Thomas Pollet z uniwersytetu w Newcastle, szef zespołu prowadzącego badania i jeden z autorów studium na ten temat. Uważa on, że zjawisko to polega na wpisanej na stałe w psychikę kobiety "adaptacji ewolucyjnej". Ten właśnie mechanizm popycha ją do wyboru partnera na podstawie oceny jego cech jakościowych.

Wyniki badań z pewnością wzbudzą kontrowersje. Wskazują bowiem, że kobiety to "wewnętrznie zaprogramowane" naciągaczki. Wnioski wpisują się jednak w szerszy kontekst przedmiotu analiz prowadzonych pod szyldem psychologii ewolucyjnej. Zajmujący się tą dziedziną badacze wskazują, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety są predysponowani pod względem genetycznym do bezwzględnego wykorzystywania się nawzajem. W ten sposób przedstawiciele obu płci zyskują największe szanse przetrwania własnych genów.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

W młodości - feromony i dobór naturalny; potem - kasa i pozycja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm... Mnie zawsze odstraszali kolesie machający kluczykami, gdy byłam nastolatką.
Temat był poruszany w tym tygodniu w którymś z programów porannych DDTVN albo PNŚ. Też byłam zdegustowana tym szufladkowaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

oczywiscie, że obowiązuje zasada wzajemnych korzyści, to oczywista oczywistość. orgazm z nieudacznikiem to chyba ma wyjątkowa masochistka;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.