Facebook Google+ Twitter

Grudniowy program Bytomskiego Centrum Kultury

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-12-03 16:03

Za rzecznikiem prasowym Bytomskiego Centrum Kultury, Agnieszką Skowronek, zapraszam do zapoznania się z niektórymi, wybranymi pozycjami grudniowego repertuaru bytomskiej placówki.

Wystawy

 / Fot. Mariola WeindichW Galerii Baszta możemy oglądać wystawę zdjęć Marioli Weindich zatytułowaną "Jesień zlotem malowana". Jak się zwierza autorka: "W tej fotografii wyrażam to, co dla mnie samej w jesieni najważniejsze. Przedstawiam bardzo subiektywne spojrzenie zarówno na jesienny krajobraz, jak też na sztukę fotograficznej kompozycji". Mariola pokazuje jesień bardzo plastycznie, momentami wręcz malarsko, zachowując przy tym jej kwintesencje, czyli ruch oraz zmiany kolorów i kształtów.
Mariola Weindich z zamiłowania globtroterka, góry i wulkany to jej pasje. W trakcie swoich podróży dokładnie przygląda się wszystkiemu z bliska, bo jak mówi: "Lubi bliskie kontakty z przyrodą, nawet jeśli bywa to niebezpieczne". Podczas wędrówek nigdy nie rozstaje się z aparatami fotograficznymi i kamerą. Doświadczenie zdobyte podczas 7 letniej pracy w Telewizji Polskiej spowodowało, że to właśnie obraz jest dziś dla niej głównym środkiem komunikacji. Prowadziła między innymi Prognozę Pogody, program poranny "Poranek jak się pa 3", oraz WOŚP. Absolwentka Romanistyki Uniwersytetu Śląskiego. Uparta i konsekwentna. Uwielbia szybką jazdę samochodem, kaktusy i zwierzęta. W ludziach ceni sobie szczerość, pracowitość i odwagę.

Kino

Z repertuaru X Muzy, kinomanii będą mogli wybrać się m.in., na "Samsara", dokument USA w reżyserii Ron Fricke. "Delikatność", francuską komedię romantyczną w reżyserii Davida Foenkinos i Stephane Foenkinos z obsadą Audrey Tautou, Francois Damiens, Bruno Todeschini. Na miłośników thrillerów czeka "Biała noc", kooperacji francusko-belgijskiej z reżyserią Frédérica Jardin; wystąpią - Tomer Sisley, Joey Starr, Julien Boisselier, Birol Ünel.
"Miłość", dramat Austria/Francja/Niemcy w reżyserii Michaela Haneke i z obsadą Jean-Louise Trintignant, Emmanuelle Riva, Isabelle Huppert, Alexandre Tharaud.
"Miłość z księżyca", romans Niemcy/Rosja/Kazachstan. Reżyseria Veit Helmer, z udziałem m.in., Alexander Asochakov, Marie de Villepin, Sitora Farmonova.
"Pokłosie", dramat Władysława Pasikowskiego z obsada Macieja Stuhra, Ireneusza Czopa, Zbigniewa Zamachowskiego, Danuty Szaflarskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.